IV  NIEDZIELA  ADWENTU 21.12.2014

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

  1. Bóg zapłać za tak liczne uczestnictwo w tegorocznych roratach, które bezpośrednio przygotowują nas na święta Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza św. roratnia w środę o godz. 6.15. Na tej Mszy św. zakończymy tegoroczną Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Prosimy osoby, które duchowo adoptowały dziecko o przyniesienie świec.
  2. We wtorek przypada 23 dzień grudnia. O godz. 17.00 zapraszamy wszystkich czcicieli św. Ojca Pio na wspólną modlitwę w kościele.
  3. Dziękujemy także za bardzo obfite i cenne dary materialne, które pozwoliły nam przygotować prezenty dla naszych najuboższych parafian. Bóg zapłać Akcji Katolickiej za trud przygotowania paczek.
  4. Poświęcone opłatki dostępne są w biurze parafialnym dzisiaj po Mszach św.
  5. W środę przeżywamy wigilię uroczystości Bożego Narodzenia. Zachowajmy tradycyjną w Polsce wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zgodnie z tradycją zasiadamy przy wigilijnym stole. Zachęcamy do religijnego przeżycia tego spotkania polegającego na odczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwie i dzieleniu się opłatkiem, wzór nabożeństwa przy stole zawarty jest w Nauczycielu Ewangelii. W wigilię nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Pasterkę odprawiamy o godz. 22.00 i o północy. Zapraszamy także na Pasterkę na Barbarce o godz. 22.00.
  6. W środę 25 grudnia pierwszy dzień uroczystości Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Wszyscy, którzy będą uczestniczyć w Pasterce, mogą przyjąć w ciągu dnia podczas Mszy św. po raz drugi Komunię św.
  7. Okazja do spowiedzi św. jutro i pojutrze podczas Mszy św. porannych oraz od godz. 17.00.
  8. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP śpiewamy w naszym kościele w soboty o godz. 8.00.
  9. Kolędy w naszej parafii rozpoczniemy w niedzielę 28 grudnia. W pierwszym dniu kolędowania odwiedzimy mieszkańców bloków przy ul. Myśliwskiej i Szosie Chełmińskiej /bez bloku nr 234/. Program kolęd zamieszczony jest w najnowszym numerze Nauczyciela Ewangelii oraz na stronie internetowej parafii. W dni powszednie kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, w soboty o 14.00, a w niedzielę o 15.00.
  10. Polecamy świąteczny podwójny numer Niedzieli w cenie 10 zł. Znajdziemy w nim interesujące świąteczne artykuły, kalendarz na 2015 rok, opłatek oraz śpiewnik z kolędami na wieczór wigilijny. Dostępny jest także świąteczny numer Nauczyciela Ewangelii i Śladów na Wrzosach.