IV  NIEDZIELA  ADWENTU 23.12.2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Trwamy na czuwaniu przy figurze św. Michała Archanioła z Gargano. Od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Nawiedzenie zakończymy po Mszy św. o godz. 18.00  poświęceniem pomnika Anioła Stróża Dzieci Nienarodzonych. Po Mszach św. w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek.
  2. Bóg zapłać za tak liczne uczestnictwo w tegorocznych roratach, które bezpośrednio przygotowały nas na święta Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza św. roratnia jutro o godz. 6.15. Zakończymy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Osoby, które ją podjęły prosimy o przyniesienie świec.
  3. Jutro w poniedziałek przeżywamy wigilię uroczystości Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 6.15 i 8.30. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00. Zachowajmy tradycyjną w Polsce wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zgodnie z tradycją zasiadamy przy wigilijnym stole. Zachęcamy do religijnego przeżycia tego spotkania polegającego na odczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwie i dzieleniu się opłatkiem. Wzór spotkania przy stole znajdziemy w Nauczycielu Ewangelii. Pasterkę odprawiamy o godz. 22.00 i o północy. Zapraszamy także na Pasterkę na Barbarce o godz. 22.00.
  4. We wtorek 25 grudnia  pierwszy dzień uroczystości Bożego Narodzenia. Tradycyjnie nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Wszyscy, którzy będą uczestniczyć w Pasterce, mogą przyjąć w ciągu dnia podczas Mszy św. po raz drugi Komunię św.
  5. W środę drugi dzień świąteczny. Msze św. według porządku niedzielnego. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na budujące się kościoły w naszej diecezji.
  6. W tym tygodniu rozpoczynamy wizyty duszpasterskie u naszych Parafian. W piątek 28 grudnia od godziny 16.00 odwiedzimy mieszkańców bloków przy Szosie Chełmińskiej od 219 do 221 oraz bloku przy ul. Myśliwskiej, a w sobotę od godz. 14.00 pozostałych mieszkańców z Szosy Chełmińskiej z blokiem 234, a w niedzielę mieszkańców ul. Jaskółczej, Jeleniej, Koziej, Łosiej, Myśliwskiej, Pawiej. Program kolęd umieszczony jest w Nauczycielu Ewangelii w gablotach oraz na stronie internetowej parafii.
  7. Przyszła niedziela obchodzona jest jako Niedziela Świętej Rodziny. Podczas Mszy św. odnawiać będziemy małżeńskie ślubowania.
  8. Polecamy nowy świąteczny podwójny numer Niedzieli w cenie 10 zł, w którym m.in. kalendarz ścienny na rok 2019, śpiewnik z kolędami i płyta z kolędami w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego. oraz grudniowy numer Śladów na Wrzosach i Nauczyciela Ewangelii.
  9. „Szkoły Salezjańskie w Toruniu zapraszają na półkolonie zimowe dla dzieci, które odbędą się pierwszym tygodniu ferii (14-18.01). Koszt półkolonii to 250 zł, codziennie obiady i wyjazdy, m. in. do Kinder Parku, Teatru w Płocku, czy też do kina; zapisy i dodatkowe informacje w sekretariacie szkoły w godzinach 8:00-16:00 od 2 stycznia. Zapraszamy!”