IV  NIEDZIELA  ADWENTU 24.12.2023

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE   

 1. Dzisiaj przeżywamy 4 niedzielę Adwentu i wigilię uroczystości Bożego Narodzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę.  Nie ma Mszy św. o godz. 18.00. Zachowajmy tradycyjną w Polsce wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zgodnie z tradycją zasiadamy przy wigilijnym stole. Zachęcamy do religijnego przeżycia tego spotkania polegającego na odczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwie i dzieleniu się opłatkiem. W Nauczycielu Ewangelii publikujemy przykładowy obrzęd wigilijny w domu. W kościele odprawimy 2 Pasterki o godz. 22.00 i o północy. Zapraszamy także na Pasterkę na Barbarce o godz. 22.00. 
 2. Po Mszy św. w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek.
 3. Jutro 25 grudnia  pierwszy dzień uroczystości Bożego Narodzenia. Tradycyjnie nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. 
 4. We wtorek drugi dzień świąteczny. Msze św. według porządku niedzielnego. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na budujące się kościoły w naszej diecezji.
 5. Tegoroczna kolęda, podobnie zresztą jak w ubiegłym roku, to powrót do starej tradycji kolędowania „od domu do domu”. Rozpoczniemy odwiedziny u naszych Parafian w czwartek 28 grudnia. W tym roku nie będziemy pukać do tych drzwi, które od wielu lat były zamknięte na kolędę, szanując wolę mieszkańców. Jeśli są tam nowi Parafianie i pragną przyjąć Boże błogosławieństwo kolędowe prosimy o zgłoszenie w kancelarii parafialnej, zakrystii lub drogą e-mailową. Program kolęd na cały okres umieszczony jest w gablocie parafialnej i na stronie internetowej. W najbliższych dniach odwiedzimy:
  28.12 CZWARTEK – Domy: Myśliwska, Bloki: Myśliwska 4-6-8, Sz. Chełmińska 219-221 /numery nieparzyste/
  29.12 PIĄTEK  Bażantowa, Łosia, Wilcza
  30.12 SOBOTA – Krucza, Sokola
  31.12 NIEDZIELA  i 01.01  PONIEDZIAŁEK – nie kolędujemy
  Od poniedziałku do piątku kolędy rozpoczynamy o godz. 16.00, w  soboty o godz. 14.00, a w niedziele o godz. 15.00.
 6. Zakończyliśmy w naszej parafii kurs Alpha dla dorosłych i młodzieży. Alpha zgromadziła 40 osób które co tydzień słuchały Słowa Bożego i wspólnie dzieliły się życiowymi pytaniami. Dziękujemy Wam drodzy parafianie za modlitwę i wsparcie materialne tego dzieła ewangelizacyjnego. Już dziś pragniemy zaprosić Was na kolejną edycję kursu, która rozpocznie się w lutym przyszłego roku.
 7. Polecamy świąteczny numer Tygodnika Katolickiego Niedziela z kalendarzem i innymi dodatkami w cenie 12 zł. Do nabycia w zakrystii.  Dostępny jest także grudniowy numer Śladów na Wrzosach i Nauczyciela Ewangelii. 

 

WIZYTY  DUSZPASTERSKIE – KOLĘDA 2023 / 2024