IV NIEDZIELA WIALKANOCY  12.05.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej. W niedzielę po wieczornej Mszy św.
  2. Wczoraj przeżywaliśmy uroczystość I Komunii św. Dzieci w strojach pierwszokomunijnych zapraszamy na tzw. Biały Tydzień w dni powszednie do piątku o godz. 18.00.
  3. Jutro przypada 13 maja. Zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie o godz. 18.00 Mszą św. następnie z figurą Matki Bożej i z modlitwą różańcową udamy się w procesji fatimskiej ulicami św. Antoniego, Myśliwską, Jelenią, Kruczą i św. Antoniego. Wspólną modlitwę zakończymy nabożeństwem majowym przy kaplicy Matki Bożej. Spotykać się będziemy każdego 13 dnia miesiąca, aż do października. Również w poniedziałek w parafii św. Michała Archanioła odbędzie się koronacja figury Matki Bożej Fatimskiej.
  4. W tym tygodniu przypada II wtorek miesiąca. Tradycyjnie zapraszamy na bezpłatne porady prawników od godz. 18.30.
  5. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszej parafii. W tym miesiącu powinny zostać zainstalowane dwa ostatnie witraże po lewej stronie kościoła. Dobiega końca wyposażanie kaplicy w Domu Pomocy Społecznej.
  6. Zbliża się XX – lecie działalności naszej świetlicy „Antoninek”. Zapraszamy wszystkich, którzy w tym czasie zetknęli się z działalnością naszej świetlicy na wspólne świętowanie, szczególnie prosimy: wychowawców, wolontariuszy, dzieci – wielu już dzisiaj dorosłych – i naszych darczyńców. Główne uroczystości to: Msza św. dziękczynna w przyszłą niedzielę 19 maja o godz. 13.30 i spotkanie w Diecezjalnym Centrum Dialogu o godz. 15.15.
  7. Trwają przygotowania do XXI Wrzosowego Festynu św. Antoniego. Oprócz licznych atrakcji przygotowywanych przez organizatorów będzie też możliwość oddania krwi na festynie w tzw. Krwiobusie.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela.