IV  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  11.05.2014

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na dalsze prace w naszej parafii. W ubiegłym tygodniu na ścianie kościoła została zawieszona płaskorzeźba Jezusa Miłosiernego wykonana z brązu przez artystę Gennadija Jerszowa, autora naszej Drogi Krzyżowej i figury Matki Bożej.
 2. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej. W niedzielę tylko po wieczornej Mszy św.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z charyzmatycznym poetą w sutannie ks. Markiem Chmielewskim.
 4. We wtorek przypada 13 maja. Zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie o godz. 18.00 Mszą św. następnie z figurą Matki Bożej i z modlitwą różańcową udamy się w procesji fatimskiej ulicami św. Antoniego, Myśliwską, Jelenią, Kruczą i św. Antoniego. Wspólną modlitwę zakończymy nabożeństwem majowym przy kaplicy Matki Bożej. Spotykać się będziemy każdego 13 dnia miesiąca, aż do października.
 5. Również we wtorek o godz. 17.45 rozpoczynamy nowennę do Ducha świętego, która ma przygotować młodzież do owocnego przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na procesję fatimską.
 6. Akcja Katolicka w najbliższy piątek 16 maja zaprasza na Wieczór Pamięci poświęcony śp. Janowi Kostrzakowi pierwszemu prezesowi Zarządu Diecezjalnego Akcji Katolickiej Diecezji Toruńskiej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie ks. bp Andrzej Suski, następnie spotkanie w Sali konferencyjnej pod kaplicą Miłosierdzia Bożego.
 7. Również w piątek na Mszy św. o godz. 18.00 rozpocznie się kolejny Wieczór Uwielbienia. Po Mszy św. w kościele modlitwą i śpiewem uwielbiać będziemy Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 8. W najbliższą sobotę 17 maja o godz. 10.30 w naszym kościele I Komunia święta.  Spowiedź św. dla rodziców codziennie w czasie Mszy św. oraz od poniedziałku do piątku od godz. 17.30, spowiedź św. dla dzieci w piątek od godz. 17.00.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.00, odbędzie się spotkanie dla Rodziców dzieci udających się na wakacyjny wypoczynek do Kudowy Zdroju.
 10. Wszystkich przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa zapraszamy na trzydniowy Kurs Przedmałżeński w naszej parafii. Rozpoczęcie w piątek 30 maja o godz. 19.00.
 11. Organizujemy wyjazd do Lednicy na spotkanie młodych. Zapisy w biurze parafialnym. Bliższe informacje u ks. Krzysztofa.
 12. Są jeszcze wolne miejsca na dwudniową wycieczkę dla dzieci do Górzna w dniach 31 maja – 1 czerwca. Koszt 35,00 zł. Zapisy w Antoninku,.
 13. W piątek 16 maja b.r. o godz. 16,00 rozpoczynamy kurs „Skuteczna komunikacja bez przemocy” szczegóły w gablocie, na stronie internetowej parafii oraz na facebooku
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza Niedzielę oraz Posłańca św. Antoniego.