IV NIEDZIELA WIELKANOCY  08.05.2022

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej. W niedzielę tylko po wieczornej Mszy św.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone  na kolektę gospodarczą. Nową inwestycją są balaski komunijne, które wykonaliśmy na prośbę parafian. Bóg zapłać za wszystkie imienne ofiary na ten cel. Wpisujemy je do księgi pamiątkowej. Koszt wykonania ponad 30 tys. zł.  Przygotowujemy także dokumentację potrzebną do otwarcia nowej części cmentarza.
  3. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza w środę 11 maja na:  spotkanie formacyjne o godz. 16.30,  wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.
  4. W piątek przypada 13 maja, dzień rozpoczęcia objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie o godz. 18.00 Mszą św. następnie z figurą Matki Bożej i z modlitwą różańcową udamy się w procesji fatimskiej ulicami św. Antoniego, Myśliwską, Jelenią, Kruczą i św. Antoniego. Wspólną modlitwę zakończymy nabożeństwem majowym przy kaplicy Matki Bożej. Spotykać się będziemy każdego 13 dnia miesiąca, aż do października.
  5. Zapraszamy ministrantów i lektorów na zbiórkę która odbędzie się 14 maja o godzinie 12.00 w salkach parafialnych.
  6. Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania odbędzie  się  w przyszłą niedzielę 15 maja. Rozpoczęcie  o godz. 13.30 na Mszy Świętej, bezpośrednio po Niej spotkanie w kaplicy.
  7. Organizujemy pielgrzymkę do Niepokalanowa w dniu 4 czerwca. Wyjazd o godz. 6.30. Okazją jest zawierzenie wszystkich spraw i siebie Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapisy w biurze parafialnym. Koszt 60 zł
  8. W myśl przepisu prawa kanonicznego podaje się do publicznej wiadomości, że diakon Mateusz Starczewski, tutejszy parafianin, dnia 28 maja 2022 roku r. ma otrzymać święcenia kapłańskie. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu temuż kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Wszystkim wiernym poleca się, aby się gorąco modlili za mających otrzymać święcenia oraz o to, aby Pan Bóg wzbudził wśród młodzieży liczne i dobre powołania kapłańskie.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela.