IV NIEDZIELA WIELKANOCY  17.04.2016

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj po Mszach św. przed kościołem młodzież pragnąca wyjechać na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie poprosi o wsparcie tego wyjazdu i przeprowadzi zbiórkę na ten cel.
  2. Kolejna katecheza dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym czasie mają przyjąć chrzest św. w najbliższy piątek o godz. 19.00.
  3. W sobotę przypada 23 dzień kwietnia. Jak co miesiąc zapraszamy czcicieli św. ojca Pio na wspólną modlitwę o godz. 17.00.
  4. Również w sobotę przeżywać będziemy uroczystość św. Wojciecha, Głównego Patrona Polski.
  5. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Rzymu na kanonizację Matki Teresy z Kalkuty w dniu 4 września oraz na Maltę śladami św. Pawła Apostoła od 19 do 26 października. Bliższe informacje w biurze parafialnym i na stronie internetowej.
  6. Przy ołtarzu św. Joanny została wyłożona Księga Pamiątkowa, do której prosimy wpisywać, prośby, podziękowania i świadectwa związane z kultem świętej Joanny Beretty Molla. Nie ma potrzeby podawania swoich danych personalnych. Księga będzie świadectwem ciągle rozwijającego się kultu świętej w naszym kościele.
  7. Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka Biskup Toruński zarządza przeprowadzenie w przyszłą niedzielę 24 kwietnia 2016 roku specjalnej zbiórki do puszek na pomoc humanitarną dla mieszkańców Ukrainy po wszystkich Mszach świętych na terenie Diecezji Toruńskiej. Konflikt na Ukrainie trwa od listopada 2013 roku. W wyniku trudnej sytuacji wielu mieszkańców Ukrainy zostało pozostawionych bez pomocy i środków do życia. Gospodarstwa domowe zmagają się z ogromnymi problemami związanymi z pozyskaniem żywności, której ceny lawinowo rosną. Dodatkowo rodziny wielodzietne, z osobami starszymi i niepełnosprawnymi lub te, w których nie ma mężczyzn, mają szczególny problem z uzyskaniem pomocy. Ojciec Święty liczy, że wspólnoty parafialne w duchu braterskiej miłości wielkodusznie odpowiedzą na Jego apel.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer tygodnika katolickiego Niedziela.
  9. W minionym tygodniu odeszli do Pana nasi Parafianie: śp. Barbara Borowiec, l. 70, ul. Orla, śp. Tadeusz Szczygielski, l. 81, ul. Pszeniczna, śp. Franciszek Wierszyło, l. 93, ul. Orla. Wieczny odpoczynek…