IV NIEDZIELA WIELKANOCY  25.04.2021

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj od godziny 9.00 do 14.00 kolejna akcja mobilnego poboru krwi w naszej parafii. Zgłaszający się do oddania krwi powinien posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL.
  2. Przeżywamy niedzielę Dobrego Pasterza. Modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Kolekta przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu.
  3. W Diecezji Toruńskiej rozpoczyna się peregrynacja obrazu Świętej Rodziny, Do naszej parafii obraz przybędzie z kościoła św. Józefa na Bielanach w przyszłą niedzielę 2 maja o godz. 18.00 i pozostanie do wieczora 3 maja. Będzie to okazja do modlitwy i refleksji o małżeństwie i rodzinie. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Więcej informacji i program znajdziemy w Nauczycielu Ewangelii i w ogłoszeniach za tydzień.
  4. Po konsultacji z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych informujemy, że w sobotę 15 maja odbędzie się I Komunia św. dzieci z SP9 i Szkoły Muzycznej, ale tylko tych, które zgłoszą się na ten termin do ks. Tomasza. W dwóch uroczystościach będzie mogło uczestniczyć po ok. 25 dzieci oraz rodzice. Pozostali goście na zewnątrz kościoła i w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Być może będą poluzowania tych limitów do tego czasu. Z kolei jeżeli poszczególne klasy będą chciały przyjąć I Komunię razem w innych terminach prosimy o kontakt. Główną uroczystość jednak przenosimy na sobotę 18 września, kiedy według prognoz zostaną radykalnie poluzowane obostrzenia.
  5. W sobotę rozpoczynamy miesiąc maj. Dnia 1 maja Msze św. jak w dni powszednie o 7.00, 8.30 i 18.00. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej. W niedzielę tylko po wieczornej Mszy św.
  6. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 odmówimy Różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Tego dnia odwiedzimy chorych w ich domach.
  7. Nasza schola w tym roku organizuje wyjazd rekolekcyjno-wakacyjny do Gozdawy k/Mogilna w terminie 17-24 lipca br.  wszystkie informacje pod telefonami: 533480980 i 502636330.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela i Nauczyciela Ewangelii.