IV NIEDZIELA WIELKANOCY  30.04.2023

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej. W niedzielę tylko po wieczornej Mszy św.
  2. W środę 3 maja uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego. Nie ma Mszy św. na Barbarce i w DPS.
  3. Już dziś chcemy zaprosić na wydarzenie jakim jest Piesza Pielgrzymka z Torunia do Częstochowy na Jasną Górę w dniach od 4 do 12 sierpnia. Informacje o grupach i przewodnikach znajdziemy na stronie internetowej Pieszej Pielgrzymki Diecezji Toruńskiej.   
  4. W I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny modlić się będziemy w ciszy, a o 17.30 spotkają się Margeretki by modlić się za kapłanów i o nowe święte powołania do Służby Bożej.
  5. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. To także dzień, kiedy myślimy o misjach i misjonarzach. Po Mszach św. można złożyć swój dar.
  6. W I sobotę o godz. 8.00 wspólna modlitwa różańcowa, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie.
  7. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek św. Józefa Rzemieślnika, we wtorek – św. Atanazego, w czwartek – św. Floriana, w sobotę – śś. Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego.
  8. Najbliższa zbiórka zużytego i niepotrzebnego elektrycznego w naszej parafii w piątek 12 maja. Już dzisiaj warto przejrzeć piwnice i rozmaite składy. Wykorzystane elementy z tej zbiórki zasilą dzieła misyjne prowadzone przez Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  9. W zakrystii można nabyć kolejny numer Tygodnika Niedziela. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.