IV  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU  06.03.2016

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy do udziału w naszych parafialnych Rekolekcjach Wielkopostnych, które rozpoczynamy w dzisiejszą niedzielę. Nauki rekolekcyjne głosi ojciec Marek Ochlak misjonarz Oblat z Madagaskaru. Dzisiaj po Mszach św. można złożyć ojcu swoją ofiarę na misje.  Od poniedziałku do środy Msze św. rekolekcyjne o godz. 7.00, 9.00, 18.00. Chorych i osoby starsze zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 9.00. Udzielimy wtedy sakramentu chorych. Spowiedź św. od poniedziałku do środy od godz. 8.15 do 9.00 i od 17.15 do 18.00. W ostatnim dniu rekolekcji, podczas Mszy św. tradycyjnie zbierane będą ofiary dla Ojca Rekolekcjonisty przeznaczone również na misje na Madagaskarze.
 2. Na pierwszą część Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00.
 3. Zapraszamy na spotkanie otwarte Koła Misyjnego w poniedziałek o godz. 16.00, obecny będzie także Ojciec Misjonarz, którzy przybliży jeszcze bardziej problematykę misyjną. Liczymy na włączenie się do koła osób, które są zainteresowane problematyką misyjną.
 4. Kolejne porady radców prawnych i aplikantów w naszej parafii odbędą się w najbliższy wtorek od godz. 18.30. Nie trzeba wcześniej zgłaszać swojej obecności, a porady są dyskretne i bezpłatne.
 5. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 19.00.
 6. Katecheza przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych, którzy pragną w najbliższym czasie ochrzcić swoje dzieci w najbliższy piątek o godz. 19.00.
 7. W dni powszednie Droga Krzyżowa odprawiana będzie od poniedziałku do środy po Mszy św. rekolekcyjnej o godz. 9.00, a od czwartku do soboty o godz. 8.30. W piątek Droga Krzyżowa także dla dzieci – o godz. 17.00, dla dorosłych – po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00, dla młodzieży o 19.30.
 8. Wielkopostny Dzień Skupienia Akcji Katolickiej odbędzie się w najbliższą sobotę od godz. 10.30 w naszej parafii, zapraszamy wszystkich członków i sympatyków.
 9. Nasza Parafia włącza się w organizację Toruńskiego Dnia Żołnierzy Wyklętych, który odbędzie się w najbliższą sobotę 12 marca na Barbarce od godz. 9.30 do 15.40. Bliższe informacje na naszej stronie internetowej.
 10. Również nasza Parafia włącza się w pomoc sadownikom, którzy nie mogą rozprowadzić swoich owoców. W najbliższą sobotę 12 marca między godziną 9.00 a 10.00 otrzymamy 1000 skrzynek jabłek, które bezpłatnie będziemy rozprowadzać naszym parafianom. Bardzo prosimy o pomoc w rozładunku i rozprowadzeniu owoców.
 11. Dzieci klas III wraz z rodzicami zapraszamy na kolejną Mszę św. i spotkanie przed I Komunią św. w przyszłą niedzielę 13 marca o godz. 14.30.
 12. Przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Przy ołtarzu św. Joanny jeszcze w tym tygodniu stoi kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. W świątecznym przygotowaniach nie zapominajmy o potrzebujących.
 13. Przez dwie najbliższe niedziele nasza świetlica Antoninek zaprasza na kiermasz własnoręcznie wykonanych ozdób i dekoracji świątecznych, z których dochód przeznaczony jest na diecezjalne cele charytatywne.
 14. Akcja Katolicka zaprasza na kurs dla rodziców, wychowawców i nauczycieli pn. „Cyfrowe dzieci w nauczaniu i wychowaniu”. Rozpoczęcie w piątek 11 marca. Więcej informacji na stronie internetowej i w gablocie przed kościołem.
 15. Trwa okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi są wyłożone na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym.
 16. Polecamy prasę katolicką, Tygodnik Katolicki Niedziela oraz Nauczyciela Ewangelii w którym zawarta jest m.in. propozycja rachunku sumienia.