IV  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU  15.03.2015

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Dzisiaj o godz. 17.00 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątek Drogę Krzyżową – dla dorosłych – po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00, dla dzieci – o godz. 17.00, dla młodzieży o godz. 19.15. Wszystkich, którzy codziennie odprawiają nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  2. Nowenna dla młodzieży przed Sakramentem Bierzmowania codziennie – do soboty włącznie o godz. 17.50.
  3. Spowiedź św. dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania oraz rodziców i świadków w czwartek od godz. 16.30.
  4. Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
  5. Za tydzień w sobotę i niedzielę przezywać będziemy Wizytację Duszpasterską, którą przeprowadzi ks. bp Józef Szamocki. Co pięć lat Księża Biskupi wizytują każdą parafię, zapoznając się z wszystkimi sprawami danej wspólnoty. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w spotkaniach z Księdzem Biskupem – w sobotę o godz. 11.00 w kościele, w czasie Mszy św. na rozpoczęcie wizytacji przywitamy księdza biskupa, o godz. 15.00 na cmentarzu parafialnym modlić się będziemy za naszych zmarłych, a o godz. 19.30 w kościele odbędzie się tzw. Wieczernik, na który zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, rodziców i świadków, wszystkie parafialne grupy i wspólnoty oraz wszystkich parafian. Będziemy z Zespołem Uwielbieniowym przeżywać Misterium Męki Pańskiej w pięknej oprawie muzycznej i wsłuchiwać się w katechezę Księdza Biskupa. Rady parafialne i osoby zaangażowane w poszczególne dzieła parafialne zapraszamy do plebanii o godz. 16.30, służbę liturgiczną również o godz. 16.30 w domu parafialnym. W niedzielę za tydzień ksiądz biskup będzie uczestniczył w naszym życiu parafialnym głosząc kazania na wszystkich Mszach św. Po Mszy św. o godz. 12.00 Ksiądz Biskup udzieli indywidualnego błogosławieństwa dzieciom, a o godz. 18.00 odprawi Mszę św. i udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Szczegółowy program wizytacji opublikowaliśmy w Nauczycielu Ewangelii, jest dostępny także na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przed kościołem. W niedzielę za tydzień rozpoczną się także nasze parafialne rekolekcje wielkopostne.
  6. Przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Upominki prosimy składać do kosza przy ołtarzu św. Joanny.
  7. Wspólnota Czcicieli Miłosierdzia Bożego organizuje wyjazd do Częstochowy w dniach 25-26 kwietnia na sympozjum poświecone rodzinie w nauczaniu Papieży Jana Pawła II i Franciszka. Cena 90 zł, zapisy w biurze parafialnym.
  8. Toruński Dwór Artusa zaprasza na koncert Pieśni Pasyjnych w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela oraz Nauczyciela Ewangelii.
  10. Odeszli do Pana: śp. śp. Helena Bętlewska, l. 88, ul. Szafranowa, śp. Kazimierz Kowalczyk, l. 66, ul. Zbożowa, śp. Kamil Osiurek, l. 20, ul. Konopna. Jego pogrzeb we wtorek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek.