IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.03.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Msza św. i spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania dzisiaj o godz. 13.30.

  2. W środę 21 marca o godz. 18.00 ks. bp Józef Szamocki udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii i uczniom Zespołu Szkół Muzycznych.

  3. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa poświęcone rozważaniu Męki Pańskiej. Dzisiaj o godz. 17.00 I część Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W piątki odprawiamy Drogę Krzyżową. Dla dorosłych – o godz. 8.30 i 18.00, dla dzieci – o godz. 17.00, dla młodzieży – o godz. 19.15. W dni powszednie codzienne nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy św. o godz. 8.30.

  4. Przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Przy ołtarzu św. Joanny stoi kosz, do którego można składać upominki. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego i wpłacać na konto parafialne.

  5. W piątek przypada 23 dzień miesiąca. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. o. Pio. O godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu w kościele, następnie Msza św. i uczczenie relikwii.

  6. W sobotę obchodzimy Narodowy Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. o godz. 8.30 złożymy przyrzeczenia duchowej adopcji dziecka poczętego. Zachęcamy do jak najliczniejszego włączenia się w to dzieło. Pół godziny przed Mszą św. odmówimy różaniec w intencji poczętego życia i wszystkich, którzy złożą przyrzeczenia. Prosimy o przyniesienie świec. Przy ołtarzu św. Joanny wyłożone są deklaracje i informacje o dziele duchowej adopcji.

  7. W przyszłą niedzielę 26 marca rozpoczynamy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które wygłosi o. Andrzej Mikuć ze Zgromadzenia Ojców Redemptorystów. Spróbujmy już teraz tak zaplanować nasze zajęcia, aby móc w tych rekolekcjach uczestniczyć.

  8. W okresie letnim organizujemy rodzinny spływ kajakowy rzeką Brdą, w dniach 25 – 31 lipca. Koszt 600 zł. Zapisy do końca kwietnia. Informacje u ks. Rafała.

  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy Tygodnik Katolicki Niedziela, a w nim o problemach polskiej kolei, czy to już koniec religii w szkołach, na czym polega obywatelskie nieposłuszeństwo, w obronie TV TRWAM – jest już ponad 1mln 800 tys. podpisów, o czym inne media milczą, o podstawowym prawie każdego człowieka – prawie do życia, bez którego wszystkie inne prawa nie mają znaczenia.