IV  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU  27.03.2022

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w parafialnych Rekolekcjach Wielkopostnych. Ojciec Ignacy dziękuje nam również za dar materialny w kwocie ponad 8 tys. zł, jakim wsparliśmy dzieła Franciszkanów z Niepokalanowa.
  2. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.15 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową – po Mszy św. o godz. 8.30 i o godz. 17.15 z Komunią św. Codzienna Droga Krzyżowa w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  3. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. 
  4. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Odwiedzimy w tym dniu chorych w ich domach.
  5. Rozpoczęliśmy zbiórkę darów dla najuboższych naszych parafian i uchodźców z okazji Wielkanocy. Można je składać przy ołtarzu św. Joanny. Prosimy, aby przedmioty były nowe, a żywność w trwałych opakowaniach. Prosimy także o informację o uchodźcach, których przejęli nasi parafianie i potrzebują wsparcia.
  6. Zapraszamy pary przygotowujące się do Sakramentu Małżeństwa na Kurs Przedmałżeński w naszej parafii od najbliższego piątku 1 do niedzieli 3 kwietnia. Prosimy o zgłoszenia telefoniczne: tel. 607973193 lub e-mail: mtomaszewska6@op.pl
  7. W przyszłą niedzielę w holu naszego domu parafialnego odbędzie się charytatywny  kiermasz ciast i innych produktów. Dochód przeznaczony jest na leczenie ciężko chorej naszej parafianki Karoliny. Inicjatywa i przygotowanie kiermaszu pochodzi od rodziny i przyjaciół chorej Karoliny.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela i marcowy numer Nauczyciela Ewangelii.