IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 30.03.2014

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową – dla dorosłych – o godz. 8.30 i 18.00, dla dzieci – o godz. 17.00, dla młodzieży o godz. 19.15. W dni powszednie Droga Krzyżowa odprawiana jest po Mszy św. o godz. 8.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 2. Przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Upominki składamy do kosza przy ołtarzu św. Joanny. Prosimy także o informację o osobach potrzebujących pomocy.
 3. W najbliższą środę o godz. 17.00 spotkanie formacyjne róż różańcowych, o 17.30 – modlitwa różańcowa,  a o godz. 18.00 Msza św. Róż Rodziców modlących się za swoje dzieci.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które w tym roku wygłosi do nas ks. dr hab. Dariusz Kotecki. Program zamieszczony jest na stronie internetowej parafii i w gablocie przed kościołem. Nasz rekolekcjonista jest biblistą, stąd oprócz Mszy św. z naukami zapraszamy także na spotkania na temat Biblii.
 5. Również w przyszłą niedzielę przed kościołem  Akcja Katolicka przeprowadzi zbiórkę ofiar na obiady w szkole i inne cele charytatywne.
 6. Przez dwie najbliższe niedziele 6 i 13 kwietnia nasza świetlica Antoninek zaprasza na kiermasz własnoręcznie wykonanych ozdób i dekoracji świątecznych.
 7. Skauci, działający przy naszej parafii uruchamiają od kwietnia dwie kolejne jednostki – Gromady wilczków dla dziewczynek i chłopców w wieku 9-12 lat. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w następną niedzielę, 6 kwietnia po Mszy Świętej o 12 na spotkanie informacyjne i prezentację. Będzie wtedy możliwość spotkania się z szefami oraz zapisanie dzieci do gromad. Więcej informacji na plakatach w tablicy informacyjnej.
 8. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 17.00, a w piątek od godz. 16.00.
 9. Wspólnota „Margeretek” modląca się za kapłanów spotyka się w I czwartek miesiąca o godz. 17.30. Natomiast w tym dniu, po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00 trwa adoracja Najśw. Sakramentu.
 10. Zachęcamy do odprawiania kolejnych Dziewięciu Pierwszych Piątków Miesiąca, warunkiem jest przyjęcie Komunii św. przez 9 kolejnych pierwszych piątków, dlatego w tym dniu odprawiamy dodatkową Mszę św. o godz. 16.30.
 11. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 odmówimy różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 12. Chorych z posługą sakramentalną w miesiącu kwietniu odwiedzimy w sobotę 12 kwietnia w godzinach przedpołudniowych.
 13. Trwa okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi są wyłożone są na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym.
 14.  Polecamy prasę katolicką, Tygodnik Katolicki Niedziela oraz Nauczyciela Ewangelii.
 15.  Jest kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę samolotową do Rzymu na kanonizację Jana Pawła II. Cena specjalna pielgrzymki 2,5 tys. zł. Zapisy w biurze parafialnym.