IV NIEDZIELA ZWYKŁA 31.01.2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie. Odwiedziliśmy w tym roku 2607 rodzin. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli przed nami drzwi swoich mieszkań. Bóg zapłać także za złożone ofiary. Przeznaczone są na kolejne parafialne inwestycje. Osoby, które nie mogły być w wyznaczonych terminach na kolędzie, a pragną przyjąć kapłana z Bożym błogosławieństwem w swoich domach prosimy o zgłoszenia w biurze parafialnym lub zakrystii. Odwiedzimy je w najbliższą sobotę od godz. 14.00.

  2. We wtorek 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego zwane w Polsce świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z poświęceniem gromnic o godz. 7.00, 8.30 i 18.00. W tym dniu w całej Polsce zbierane są ofiary na klasztory kontemplacyjne. W naszej Diecezji wspieramy klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych w Łasinie.

  3. W środę 3 lutego przypada wspomnienie św. Błażeja, patrona chorób gardła. Po Mszach św. specjalne błogosławieństwo poświęconymi świecami.

  4. Spotkanie formacyjne Żywego Różańca odbędzie się w najbliższą środę o godz. 17.00. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa, a o godz. 18.00 Msza św w intencji Róży Rodziców modlących się za swoje dzieci.

  5. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.

  6. W I czwartek spowiedź św. od godz. 17.00. O godz. 17.30 modlitewne czuwanie naszych Margeretek, a po Mszy św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00.

  7. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00. Dodatkowa Msza św. dla odprawiających I Piątki o godz. 16.30.

  8. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 odmówimy Różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Tego dnia odwiedzimy chorych w ich domach.

  9. Kolejna Edycja Kursu Przedmałżeńskiego w naszej parafii odbędzie się w dniach 12-13-14 lutego. Zapraszamy wszystkich, którzy zamierzają w najbliższym czasie wstąpić w związek małżeński, a nie ukończyły tego kursu w parafii lub szkole.

  10. Zapraszamy do lektury pism katolickich, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedzielę.