IV NIEDZIELA  ZWYKŁA 31.01.2021

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

  1. Dzisiaj kończymy kolędy. O godz. 18.00 ostatnia Msza św. w intencji mieszkańców ulic, które dzisiaj odwiedzamy:  Bartnicza, Prosowa, Szyszkowa, Śliwowa, Tartaczna, Wiklinowa, Winogronowa,  Żywiczna
  2. We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego zwane w Polsce świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z poświęceniem gromnic o godz. 7.00, 8.30 i 18.00. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. W całej Polsce zbierane są ofiary na klasztory kontemplacyjne. W naszej diecezji wspieramy klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych w Łasinie. Po Mszach św. będzie można złożyć swój dar do koszyków pod chórem. Nasza parafia regularnie wspiera ten klasztor poprzez comiesięczną ofiarę. 
  3. W środę wspomnienie św. Błażeja, o którego wstawiennictwo prosimy w chorobach gardła. Po Mszach św. specjalne błogosławieństwo poświęconymi świecami.
  4. W środę o godz. 17.30 różaniec i Msza św. w intencji rodziców modlących się za swoje dzieci.
  5. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. 
  6. W I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny modlić się będziemy w ciszy, a o 17.30 spotkają się Margeretki by modlić się za kapłanów i o nowe święte powołania do Służby Bożej.
  7. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. 
  8. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Odwiedzimy w tym dniu chorych w ich domach.
  9. Dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. z poświęceniem świec i odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. O godz. 12.00 uczniów Szkoły Podstawowej nr 9, a o godz. 13.30 Szkoły Muzycznej. Po Mszach św. krótkie spotkanie organizacyjne.
  10. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela.