IX NIEDZIELA ZWYKŁA  02.06.2024

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

  1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa odprawiamy w łączności z Mszą św. o godz. 8.30 i o godz. 17.45.
  2. We wtorek  4 czerwca o godz. 18.00 ks. bp Wiesław Śmigiel udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii.
  3. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. Procesje Eucharystyczne wokół kościoła od poniedziałku do czwartku włącznie po wieczornej Mszy św. Dzisiaj i we wtorek w związku z bierzmowaniem procesji nie będzie. W czwartek na zakończenie oktawy tradycyjne poświęcenie wianków, ziół i pierwocin rolnych. 
  4. Bóg zapłać wszystkim za włączenie się w godne uczczenie uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy rodzinom za przygotowanie ołtarzy, panom za ich montaż i rozwiezienie, fundatorom kwiatów do ołtarzy, niosącym chorągwie i feretrony, służbie liturgicznej, dziewczynkom sypiącym kwiaty, ich rodzicom i opiekunom. Wszystkim za udział w procesji i piękne wyznanie wiary w rzeczywistą obecność Chrystusa w Eucharystii.
  5. Zapraszamy na XXIV Wrzosowy Festyn św. Antoniego, w niedzielę za tydzień od godz. 14.00 na terenie wokół naszego kościoła. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Program będzie umieszczony jest na stronie internetowej parafii i na plakatach. Potrzebujemy jeszcze kilka blach domowego ciasta, które będziemy rozprowadzać w czasie festynu. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii.
  6. W przyszłą niedzielę tradycyjnie kolekta gospodarcza. 
  7. Zapraszamy na wyjazd na pielgrzymkę Żywego Różańca do Chełmna 3 lipca o godz. 9.00. Koszt przejazdu 30 zł. Zapisy w biurze parafialnym. Ks. Tomasz zaprasza na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela od 26 sierpnia do 2 września. Informacje i zapisy na naszej parafialnej stronie internetowej.
  8. W listopadzie odbędzie się  diecezjalna pielgrzymka do Rzymu w dwóch wersjach. Jest to dziękczynienie za 25 lat wizyty św. Jana Pawła II w Toruniu i 25 rocznica beatyfikacji błog. ks.  Stefana Frelichowskiego. Informacje na diecezjalnej i parafialnej stronie internetowej.
  9. W zakrystii można nabyć najnowszy numer Tygodnika Niedziela.