Koło Misyjne

Stało się już zwyczajem naszej parafii, że parafialne grupy i wspólnoty co jakiś czas przedstawiają się parafianom, zapraszając jednocześnie do wstąpienia w swoje kręgi kolejnych osób. W niedzielę 19 października br. podczas wszystkich Mszy św. zaprezentowało swoją działalność istniejące od wielu lat w naszej parafii Koło Misyjne.

Sobór Watykański II przypomina nam, że Kościół w swojej naturze jest misyjny. Ewangelizacja jest podstawowym obowiązkiem Ludu Bożego, że każdy ochrzczony jest odpowiedzialny za szerzenie wiary wśród swoich braci i sióstr.

Członkowie naszego parafialnego Koła Misyjnego, założonego przed 25 laty już się nieco zestarzeli, wielu także odeszło już do Wieczności. Istnieje więc konieczność przystąpienia do Koła Misyjnego nowych członków.

Działalność koła polega przede wszystkim na modlitwie w intencji misjonarzy. Na spotkaniu odmawiamy cząstkę różańca św. w intencji misji. Również w tej intencji każdy z członków codziennie odmawia jedną różańcową tajemnicę.

Regularnie zbieramy pieniądze na wsparcie dzieci chorych na trąd w Jewodayia w Indiach. Ośrodek ten od 25 lat prowadzi nasza rodaczka, lekarka dr Pys. Sama jest osobą niepełnosprawną, chodzącą przy pomocy kul. Z tego ośrodka wzięliśmy pod swoją opiekę już trzecie dziecko hinduskie.

Na naszą prośbę w każdy Pierwszy Piątek Miesiąca odprawiana jest Msza św. w intencji misji i misjonarzy. Pieniądze zbierane podczas tych Mszy św. przeznaczone są dla misjonarzy, którzy podczas swoich urlopów często odwiedzają naszą parafię. Wśród tych, którzy w ostatnich latach otrzymali wsparcie z naszych pierwszopiątkowych ofiar byli m. in.  bp Władysław Blin z Białorusi, ks. Dariusz Kajzer z Papui Nowej Gwinei, o. Dariusz z Kenii, torunianka s. Wioleta Nica z Boliwii, oraz misjonarze z Zambii – s. Judyta i ks. Wojciech Łapczyński. W ostatnim czasie modlitwą i ofiarą wspieramy naszego parafianina ks. Krystiana Bółkowskiego, który od dwóch lat pracuje na misjach w Peru.

W celu pogłębienia naszej formacji prenumerujemy pismo redagowane przez siostry Klawerianki pt. „Echo z Afryki i innych kontynentów”. Regularnie otrzymujemy też pismo „Zwiastun Różańcowy” redagowane przez ks. Wacława Dokurno, w którym znajdujemy również wiele informacji o misjonarzach zwłaszcza pochodzących z naszej Diecezji Toruńskiej.

Nasze spotkania odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 17.00 w bibliotece parafialnej, a w każdy Pierwszy Piątek Miesiąca o godz. 18.00 odprawiana jest Msza św. w intencji misji, podczas której można złożyć także swoją ofiarę na ten cel. Członkowie Koła Misyjnego podczas tej Mszy św. posługują w liturgii.

Zapraszamy kolejne osoby, którym droga jest sprawa misji do wstąpienia w nasze szeregi.

Koło Misyjne

Koło Misyjne

Koło Misyjne

Koło Misyjne

Koło Misyjne

 

Halina Rudomino

Agnieszka Blumkowska