KONCERT KOLĘD NASZEJ SCHOLI I KOLEDA W PLEBANII

Koncert kolęd Scholi dziecięcej
w parafii p.w. św. Antoniego w Toruniu

W Święto Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2013 roku, w kościele p.w. św. Antoniego w Toruniu odbył się koncert kolęd w wykonaniu scholi dziecięcej, działającej przy tej parafii.

Dziewczynki z wielkim zaangażowaniem poświęcały swój czas i włożyły wiele serca, aby jak najlepiej przygotować się do występu. Zaśpiewały siedem tradycyjnych kolęd: „Wśród nocnej ciszy”, „Lulajże Jezuniu”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Oj, maluśki, maluśki”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy śliczna Panna”, „Hej, w dzień Narodzenia” oraz wzruszającą pastorałkę „Nie płacz, nie płacz Jezu”. Scholi dziecięcej towarzyszył zespół instrumentalny, powołany na potrzeby tego koncertu. Usłyszeliśmy skrzypce, wiolonczelę, flet poprzeczny, keyboard, instrumenty perkusyjne oraz gitarę.

W większości, w skład zespołu weszły dziewczynki, które na co dzień śpiewają w tejże scholi. Kolędy przeplatane były wierszami i rozważaniami. Wykorzystano utwory T. Kubiaka, ks. M. Malińskiego, ks. J. Twardowskiego oraz własne. Koncert kolęd zakończony został muzycznymi życzeniami świętości; przy akompaniamencie gitary zaśpiewano utwór zespołu „Arka Noego” – „Hej, kolęda”. Wieczór kolędowy prowadziła Danuta Włoczewska.

W przygotowanie koncertu zaangażowało się wielu ludzi dobrej woli. Jednak w sposób szczególny należy podziękować panu Wojciechowi Adamowiczowi, który specjalnie na ten koncert zaaranżował kolędy, przygotował zespół instrumentalny oraz jako dyrygent czuwał nad muzyczną oprawą, a także panu Markowi Włoczewskiemu, który był pomysłodawcą koncertu, przygotował scholę od strony wokalnej i zatroszczył się
o każdy szczegół tego przedsięwzięcia. Wszystko odbyło się oczywiście przy życzliwym wsparciu ks. proboszcza Wojciecha Miszewskiego. Koncert wspierał prywatna Szkoła Muzyczna YAMAHA.

Wykonawcy bardzo ciepło przyjęci przez zgromadzonych w świątyni wiernych, otrzymali gromkie brawa, a jako podziękowanie wręczono im słodkości i płyty z piosenkami. Koncert kolęd zaszczycił swoją obecnością ks. Biskup Józef Szamocki, który krótko przemówił do zebranych i udzielił na koniec błogosławieństwa. Koncert dostarczył wszystkim wielu wspaniałych wrażeń, ale przede wszystkim jeszcze raz pomógł rozważać Tajemnicę Wcielenia; pozwolił umocnić wiarę w to, że Jezus Chrystus stał się człowiekiem dla naszego zbawienia, że Jezus Chrystus w swoim Wcieleniu pokazał nam, jak bardzo jesteśmy ukochani przez Boga. Pięknie było kolędować na chwałę Bogu!

Schola dziecięca działa przy parafii p.w. św. Antoniego w Toruniu od pięciu lat i radośnie ubarwia swoim śpiewem każdą niedzielną Mszę św. o godzinie 12.00. Na co dzień prowadzi ją pan Marek Włoczewski, a duchową opiekę sprawuje ks. Rafał Bochen.

Danuta Włoczewska