Koncert Kolęd

„Wieczność wkroczyła w historię”

Dnia 29 stycznia 2012 r. o godz. 19 w kościele św. Antoniego miał miejsce koncert kolęd połączony z poezją Tadeusza Soleckiego. Wystąpił chór parafialny oraz zespół Canto per Dio pod kierunkiem Anny Różyńskiej. Zespołowi towarzyszyła grupa instrumentalna w składzie: gitara akustyczna – Marek Włoczewski, gitara basowa – Mateusz Zduniak, skrzypce – Elżbieta Zaremba. Koncert poprowadzili Anna Wiśniewska i ks. dr Dariusz Żurański. W odczytywanie motywów poetyckich włączył się także ks. Rafał Bochen.

Chóry zaprezentowały tradycyjne oraz współczesne kolędy i pastorałki.


http://youtu.be/SAxaZizB5So

Koncert spotkał się z wielkim uznaniem ze strony licznie zgromadzonej publiczności nie tylko z Torunia, ale również m.in. z Płocka, Bydgoszczy, Gdańska, Warszawy, Poznania i Sępólna Kr. Artyści nagrodzeni zostali owacjami na stojąco. Swoją obecnością na koncercie zaszczycił ks. bp Józef Szamocki oraz ks. dziekan Stanisław Majewski.

Ks. kan. Wojciech Miszewski, proboszcz parafii św. Antoniego, serdecznie podziękował wykonawcom za przygotowanie tak wspaniałego koncertu. Ks. biskup Józef natomiast wyraził wielką wdzięczność za to, że może być świadkiem rozwoju parafii nie tylko na zewnątrz, ale również od strony duchowej. Dodał, że po raz kolejny odkrył bogactwo talentów parafii św. Antoniego. Udzielił też wszystkim zgromadzonym pasterskiego błogosławieństwa. Ostatnim akordem koncertu był występ jednej z chórzystek, Elżbiety Zaremby. Przygotowała ona przyśpiewki dla kapłanów z parafii św. Antoniego. Brawurowe wykonanie, trafne teksty i komiczne rymowanki sprawiły ogromną radość przybyłym na koncert.

Anna Różyńska

Autor zdjęć: Roman Rybacki