KONSERWACJA FIGURY ŚW. JÓZEFA

Od lat w piwnicach pod naszym kościołem stała bardzo już zniszczona figura św. Józefa. Nikt nie pamięta jej dziejów, ale wszystko wskazuje, że znajdowała się w starym kościele, który został wybudowany w 1937 roku, a rozebrany po wybudowaniu naszej kaplicy w latach 80-tych XX wieku. 

 

Figura w znacznym stopniu była zniszczona i miała wiele ubytków. Spontanicznie i oddolnie zrodziła się myśl by ją uratować. Figurę wystawiono w naszym kościele prosząc o wsparcie jej remontu.  Okazało się, że  pozyskane środki są dużo większe niż planowany remont. Pozostałe środki, które nie zostaną wykorzystane przeznaczymy na ratowanie i konserwację innych pamiątkowych elementów wyposażenia naszego starego kościoła. Będziemy o tym informować na bieżąco. Figura została odebrana od konserwatora i już znajduje się w naszej parafii. Wkrótce zostanie wystawiona w kościele do publicznego uczczenia.

Serdeczne „Bóg zapłać” za tą spontaniczną akcję, za pomoc w renowacji figury, jej transport i środki finansowe przeznaczone na ten cel.

Ks. prob. Wojciech Miszewski