NIEDZIELA  JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA 20.11.2016

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE   

  1. Komunikat Kurii Diecezjalnej Toruńskiej. W związku z kanonicznym erygowaniem Parafii p.w. Świętego Andrzeja Apostoła w Toruniu, uwzględniając petycje z terenu tej parafii, Biskup Toruński postanowił, że wierni nowej parafii mogą nadal bez przeszkód korzystać z posługi duszpasterskiej i sakramentalnej w parafii macierzystej według osobistego wyboru, zachowując jednak przynależność do parafii swego zamieszkania, zgodnie z zasadami prawa kościelnego.
  2. Przeżywana dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień  rozpoczynamy okres Adwentu.
  3. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9.00 został poświęcony opłatek wigilijny. Można go będzie odbierać w biurze parafialnym od jutra. Opłatek będzie dostępny w biurze parafialnym także we wszystkie niedziele Adwentu. Przyjęcie poświęconego opłatka jest wyrazem naszej wspólnoty z parafią. Ofiary składane przeznaczymy na dalsze prace w naszej parafii. Jednocześnie informujemy, że parafia nikogo nie upoważniła by w jej imieniu roznosił opłatki do domów.
  4. Ks. Jakub serdecznie zaprasza wszystkich biegaczy na krótkie spotkanie organizacyjne Parafialnej Grupy Biegowej Św. Antoniego, które odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00 w salce parafialnej. Na wspólne bieganie 10 kilometrów spotykamy się w każdą środę i piątek o godz. 21.00 przed kościołem.
  5. We wtorek wspomnienie św. Cecylii, Patronki muzyki i śpiewu kościelnego. O godz. 18.00 Msza św. w intencji chóru parafialnego.
  6. W środę przypada 23 dzień listopada. Czcicieli św. Ojca Pio zapraszamy na wspólną modlitwę o godz. 17.00.
  7. Kolejna katecheza dla rodziców i chrzestnych, których dzieci mają w najbliższym czasie przyjąć sakrament chrztu św. w najbliższy piątek o godz. 19.00.
  8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy zbiórkę darów dla najuboższych naszych parafian z okazji Bożego Narodzenia. Tradycyjnie przy ołtarzu św. Joanny zostanie ustawiony kosz, w którym można składać swoje upominki. Na cele charytatywne będą również przeznaczone ofiary ze sprzedaży świątecznych ozdób i kartek przygotowanych przez Świetlicę Antoninek oraz świece wigilijne Caritas. Można je będzie nabyć od przyszłej niedzieli w domu parafialnym.
  9. Zespół Szkół Muzycznych zaprasza na XIII Ogólnopolski Konkurs Kameralistyki Fortepianowej 25 i 26 listopada.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer tygodnika katolickiego Niedziela.