NIEDZIELA  JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA 23.11.2014

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE   

  1. Przeżywana dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczynamy okres Adwentu.
  2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9.00 został poświęcony opłatek wigilijny. Można go będzie odbierać w biurze parafialnym od jutra. Opłatek będzie dostępny w biurze parafialnym także we wszystkie niedziele Adwentu. Przyjęcie poświęconego opłatka jest wyrazem naszej wspólnoty z parafią. Ofiary składane przeznaczymy na dalsze prace w naszej parafii. Jednocześnie informujemy, że parafia nikogo nie upoważniła by w jej imieniu roznosił opłatki do domów.
  3. Również dzisiaj przypada 23 dzień listopada. Czcicieli Ojca Pio zapraszamy na wspólną modlitwę o godz. 17.00.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy zbiórkę darów dla najuboższych naszych parafian z okazji Bożego Narodzenia. Tradycyjnie przy ołtarzu św. Joanny zostanie ustawiony kosz, w którym można składać swoje upominki. Na cele charytatywne będą również przeznaczone ofiary ze sprzedaży świątecznych ozdób i kartek przygotowanych przez Świetlicę Antoninek oraz studentów z Bursy Caritas w Przysieku.
  5. Na prośbę ks. bpa Andrzeja Suskiego w przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można wesprzeć odbudowę katedry w Sosnowcu, której dach spłonął przed kilkoma tygodniami.
  6. W najbliższą sobotę 29 listopada świętować będziemy w Toruniu XXIII rocznicę powstania Radia Maryja. W tym roku uroczystości odbywać się będą w hali widowiskowo – sportowej przy ul. Bema, a przewodniczyć im będzie Metropolita Krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz. Rozpoczęcie o godz. 12.30. Więcej informacji na stronie internetowej Radia Maryja.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer tygodnika katolickiego Niedziela.