NIEDZIELA  MĘKI  PAŃSKIEJ  10.04.2022

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. W naszym kościele udzielamy Komunii św. według wszystkich dopuszczonych w Kościele sposobów: do ust i na rękę, na stojąco i na kolanach. We wszystkich miejscach w kościele, gdzie udzielamy Komunii św. można ją przyjmować w taki sposób. Nie ma specjalnego miejsca na Komunię św. na rękę. Trwają prace przy wykonywaniu balasek komunijnych, Bóg zapłać za złożony dar na ten cel.
 2. Szkolne Koło Caritas przed kościołem rozprowadza palmy, z których dochód przeznaczony jest na cele charytatywne.
 3. Kolejna akcja mobilnego poboru krwi dzisiaj od godziny 9.00 do 14.00. Zgłaszający się do oddania krwi powinien posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą.
 5. Dzisiaj o godz. 17.15 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 6. Po zimowej przerwie od dzisiaj w każdą niedzielę, aż do 1 listopada zapraszamy na Msze św. na Barbarce o godz. 13.00. Po dzisiejszej Mszy św. odprawimy Drogę Krzyżową w lesie na Barbarce, jako ekspiację, za dwukrotne zniszczenie i profanację krzyży postawionych w tym miejscu dla uczczenia męczeństwa mieszkańców Torunia zamordowanych przez Niemców na początku II wojny światowej.
 7. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na wspólną modlitwę w środę o godz. 17.30.
 8. Do środy codzienna Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 8.30.
 9. Kwiaty do Grobu Pańskiego można składać przy ołtarzu św. Antoniego, lub w przedsionku kościoła.
 10. Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy świętowanie najważniejszych dni w ciągu całego roku liturgicznego. 
 11. W Wielki Czwartek w kościołach parafialnych sprawowana jest tylko jedna uroczysta wieczorna Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Jest to pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. W naszym kościele odprawimy ją o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 24.00. W tych godzinach na modlitwie trwamy z Chrystusem w Jego opuszczeniu w Ogrójcu. 
 12. W Wielki Piątek wznawiamy adorację w ciemnicy o godz. 7.30. Tego dnia w kościołach całego świata nie odprawia się Mszy św. Ceremonie Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 24.00. Ofiary, które składać będziemy przy grobie przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Tego dnia o godz. 17.30 rozpoczynamy dziewięciodniową Nowennę do Bożego Miłosierdzia przed Świętem Miłosierdzia. O godz. 21.00 odprawimy w kościele Drogę Krzyżową, na którą zapraszamy zwłaszcza tych, którym w tym Wielkim Poście nie udało się ani razu być na Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.
 13. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim od godz. 7.30 do Liturgii Wigilii Paschalnej, którą rozpoczniemy o godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie na tę uroczystość świec z okapami.
 14. Poświecenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 16.00 co pół godziny na placu przed kościołem. W przypadku złej pogody w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 15. Zapraszamy do wspólnego odmawiania modlitwy brewiarzowej w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Godziny zostały podane w programie Wielkiego Tygodnia. 
 16. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. rezurekcyjna z procesją o godz. 6.00. W I święto nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. 
 17. Właściwe przygotowanie do świąt Wielkanocnych powinno zawierać przede wszystkim spowiedź i komunię św. wielkanocną. Nie obowiązują kartki do spowiedzi. Spowiedź św. w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy na Mszy św. o godz. 7.00 i od godz. 8.00 do 8.30 oraz od godz. 17.00 do 18.00 lub do ostatniego penitenta.  W Wielki Czwartek nie spowiadamy. W Wielki Piątek spowiedź od godz. 21.00 do 23.00 lub do ostatniego penitenta, a w Wielką Sobotę od 18.00 do 19.30. 
 18. Szkoła Muzyczna zaprasza na charytatywny koncert dla Ukrainy w najbliższą środę 13 kwietnia. O godz. 18.00. Wiadomości na plakacie.
 19. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer tygodnika Niedziela i kwietniowy numer Śladów na Wrzosach oraz Nauczyciela Ewangelii z programem Wielkiego Tygodnia i Rachunkiem Sumienia pomocnym w dobrym przygotowaniu do Spowiedzi św. wielkanocnej.