NIEDZIELA ŚWIĘTEJ  RODZINY  27.12.2020

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

 1. W czwartek 31 grudnia w ostatnim dniu roku o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. dziękczynną za kolejny rok połączoną z nabożeństwem przebłagalnym. Wspominać będziemy także wszystkich zmarłych w tym roku naszych Parafian, dlatego zapraszamy rodziny do wspólnej modlitwy. Każdej zmarłej osobie zapalimy świecę. Można również przynieść własną lampkę i zapalić ją w czasie Mszy św. przed ołtarzem poświęcając ją swoim Zmarłym z innej Parafii. Mszę św. poprzedzimy nabożeństwem przebłagalno – dziękczynnym o godz. 17.30 przed Najświętszym Sakramentem.
 2. W piątek przypada Nowy Rok i uroczystość Bogarodzicy NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. W tym dniu kolekta przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
 3. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 odmówimy różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej zwłaszcza Żywy Różaniec
 4. W tym roku nie będzie tradycyjnej kolędy. Wszystkich, jednak, którzy zechcą przyjąć kapłana z Bożym błogosławieństwem prosimy o zgłaszanie się w biurze parafialnym, zakrystii lub drogą e-mailową. Na stronie internetowej publikujemy proponowany plan kolęd. Drugą sugerowaną formą będzie Msza św. w kościele w dniu kolędy w intencji mieszkańców ulic w tym dniu wyznaczonych. Jeśli ktoś uzna za stosowne przed ołtarzem będzie stał koszyk na ofiarę kolędową przeznaczoną na utrzymanie parafii w okresie epidemii.
  02.01 SOBOTA – Bloki: Myśliwska, Sz. Chełmińska 219-221 /numery nieparzyste/
  03.01  NIEDZIELA – Sz. Chełmińska /z blokiem 234/
  W dni powszednie kolędy rozpoczynamy o godz. 16.00, w sobotę o godz. 14.00, a w niedziele o godz. 15.00.
 5. Na stoliku z prasą wyłożone są kalendarze na 2021 rok przekazane nam przez Siostry Karmelitanki. Koszt druku kalendarza 5 zł. Jeśli ktoś uzna za stosowne przekazać inną ofiarę, przekażemy ją siostrom karmelitankom.