NIEDZIELA ŚWIĘTEJ  RODZINY 30.12.2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

 1. W poniedziałek 31 grudnia w ostatnim dniu roku o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. dziękczynną za kolejny rok połączoną z nabożeństwem przebłagalnym. Wspominać będziemy także wszystkich zmarłych w tym roku naszych Parafian, dlatego zapraszamy rodziny do wspólnej modlitwy. Każdej zmarłej osobie zapalimy świecę. Można również przynieść własną lampkę i zapalić ją w czasie Mszy św. przed ołtarzem poświęcając ją swoim Zmarłym z innej Parafii.
 2. We wtorek przypada Nowy Rok i uroczystość Bogarodzicy NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30 oraz w DPS. W tym dniu kolekta przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. W tym dniu modlimy się za kapłanów oraz o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej, o godz. 17.30 modlitewne spotkanie Margeretek.
 2. W I piątek miesiąca w związku z kolędami nie ma dodatkowej okazji do spowiedzi św. Prosimy o korzystanie ze spowiedzi podczas porannych Mszy św. i od godz. 17.30 do 18.00.
 3. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 odmówimy różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej zwłaszcza Żywy Różaniec.
 4. W najbliższą sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszej parafialnej scholii. Dzieci od kilku tygodni przygotowują piękny repertuar.
 5. W przyszłą niedzielę 6 stycznia przeżywać będziemy Objawienie Pańskie zwane uroczystością Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele z poświęceniem kredy, wody i kadzidła według porządku niedzielnego. W kościołach na całym świecie zbiera się w tym dniu kolektę ma misje.
 6. Trwają wizyty duszpasterskie u naszych parafian. W tym tygodniu:

30.12  NIEDZIELA – Jaskółcza, Jelenia, Kozia, Łosia, Myśliwska, Pawia
/poniedziałek i wtorek – nie kolędujemy/

02.01 ŚRODA – Bażantowa, Wilcza

03.01  CZWARTEK – Bobrowa, Niedźwiedzia, Żbikowa

04.01  PIĄTEK – Jastrzębia, Orla, Słowicza

05.01  SOBOTA –Rysia, Sarnia, Wrzosowa

06.01 NIEDZIELA – Krucza, Sokola  

W dni powszednie kolędy rozpoczynamy o godz. 16.00, w sobotę o godz. 14.00, a w niedziele o godz. 15.00.

 1. Dnia 4 stycznia o godz. 18.00 oraz 5 stycznia o godz. 12.00 odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Fundacji Daj Szansę, Fundacji Światło oraz Rodzinnych Domów Dziecka z Wrzosów. Zapraszamy do udziału w tym koncercie – możemy wspólnie pomóc dzieciom, uczestnicząc w zamian w ciekawym przedstawieniu teatralno – muzycznym, zorganizowanym przez 8 Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Muzycznych. Bilety – cegiełki w cenie 15 zł do nabycia przed koncertem w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych.
 2. Wydział Edukacji Urzędu Miasta Torunia i duszpasterz nauczycieli naszej diecezji zapraszają nauczycieli i pracowników oświaty na świąteczne spotkanie i kolędowanie, które odbędzie się 3 stycznia (czwartek) o godz. 17.30 w Centrum Dialogu obok Seminarium Duchownego. Chętnych zapraszamy wcześniej na Mszę św. o godz. 17.00 w kaplicy seminaryjnej.
 3. Z błogosławieństwem ks. Biskupa Wiesława, 30 grudnia 2018r. w Święto Świętej Rodziny startuje Sztafeta Modlitwy w intencji Rodzin. Zachęcamy małżeństwa, całe rodziny,  wdowy i wdowców, dojrzałą młodzież do podejmowania jednodniowej modlitwy w wybranym przez siebie dniu, połączonej z dowolnym postem, adoracją Najświętszego Sakramentu ,Eucharystią lub inną dobrowolną ofiarą.  Szczegóły na plakacie lub na stronie Domowego Kościoła Diecezji Toruńskiej