NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 15.06.2014

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywana dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
  2. Wczoraj w toruńskiej katedrze ks. bp Andrzej Suski udzielił święceń kapłańskich. Wśród neoprezbiterów byli: nasz parafianin ks. Dominik Domin oraz ks. Dawid Huzior, który przez ostatni rok pełnił w naszej parafii posługę diakona. Dzisiaj o godz. 13.30 ks. Dominik w naszym kościele odprawi Mszę św. prymicyjną i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
  3. W najbliższy czwartek 19  czerwca obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele przed południem o godz. 7.30, 9.00, 10.30. Tradycyjnie po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii do czterech ołtarzy, w tradycyjnych miejscach. W tym roku pójdziemy pierwszą trasą ulicami: św. Antoniego, Wrzosową, Lisią i Szosą Chełmińską Procesja zakończy się błogosławieństwem eucharystycznym przy czwartym ołtarzu, który będzie przy kościele. Bezpośrednio po zakończeniu procesji Msza św. w kościele ok. godz. 12.30. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Niech udział w procesji będzie dla nas wszystkich szczególnym wyznaniem wiary w tajemnicę obecności Pana Jezusa w Eucharystii. Zachęcamy do włączenia się sąsiadów w prace przy budowie ołtarzy. Dzieci pierwszokomunijne w tym dniu prosimy również o udział w procesji w strojach pierwszokomunijnych. Tradycyjnie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji. Próba w poniedziałek i wtorek  po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45. W zakrystii prosimy o składanie płatków kwiatów do sypania podczas procesji. Przez całą oktawę odbywać będziemy procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła.
  4. Po raz pierwszy w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. z modlitwami o uzdrowienie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w najbliższy piątek o godz. 18.00, przewodniczyć będzie i modlitwy o uzdrowienie poprowadzi ojciec Błażej, franciszkanin. Muzycznie posługiwać będzie nasz zespół uwielbieniowy.
  5. Nasza świetlica Antoninek w najbliższą sobotę i niedzielę świętować będzie 15 lecie swojego istnienia. W sobotę o godz. 16.00 odbędzie się tzw. spotkanie po latach z wszystkimi, którzy pełnili posługę wolontariuszy. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Msza św. rocznicowa z wręczeniem tytułu Honorowy Przyjaciel Antoninka. Akcja Katolicka w przyszłą niedzielę przed kościołem zbierać będzie ofiary na kolonie letnie dla Antoninka. Można również nabyć pamiątkowy kalendarz cegiełkę w cenie 15 zł na działalność naszej świetlicy.
  6. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.45 i w dni powszednie w łączności z Mszą św. o godz. 8.30.
  7. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer Niedzieli i czerwcowe wydanie Śladów na Wrzosach.