NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ  12.06.2022

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą.
  2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa odprawiamy w łączności z Mszą św. o godz. 8.30 i o godz. 17.45.
  3. Zapraszamy na XXII Wrzosowy Festyn św. Antoniego, który odbędzie się dzisiaj od godz. 14.00 na terenie wokół naszego kościoła i plakatach. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Program umieszczony jest na stronie internetowej parafii. W tym roku gwiazdą festynu będzie Eleni, która wystąpi o godz. 19.00. W czasie festynu od godz. 14.00 do 17.00 będzie możliwość rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego.
  4. Jutro w poniedziałek 13 czerwca doroczna uroczystość odpustowa w naszej parafii. Świętować będziemy także 85. rocznicę powstania naszej parafii i 10. rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 18.00 przewodniczyć będzie ks. bp Andrzej Suski, który dokonał poświęcenia naszego kościoła. Prosimy o jak najliczniejszą obecność naszych parafian. Jest to także dzień fatimski, różaniec odmówimy o godz. 17.30.
  5. W najbliższy czwartek 16 czerwca obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele przed południem o godz. 7.30, 9.00, 10.30. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii do czterech ołtarzy. Pójdziemy tradycyjną trasą ulicami: św. Antoniego, Wrzosową, Lisią i Szosą Chełmińską. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w stałych miejscach.  Procesja zakończy się błogosławieństwem eucharystycznym przy czwartym ołtarzu przy kościele. Bezpośrednio po procesji zostanie odprawiona Msza św. ok. godz. 12.30. Nie ma Mszy św. o godz. 13.30 i na Barbarce. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Niech udział w procesji będzie szczególnym wyznaniem wiary w tajemnicę obecności Pana Jezusa w Eucharystii. Zachęcamy do włączenia się sąsiadów w prace przy budowie ołtarzy. Dzieci pierwszokomunijne w tym dniu prosimy również o udział w procesji w strojach pierwszokomunijnych. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji. Próba we wtorek po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45. W zakrystii prosimy o składanie płatków kwiatów do sypania podczas procesji. Przez całą oktawę odbywać będziemy procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła.
  6. W przyszłą niedzielę kolejna okazja do oddania krwi w specjalnym krwiobusie, który będzie przed naszym kościołem od godz. 9.00 do 13.00.
  7. Również w przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. Adama Czerwińskiego, który od roku posługuje na misjach na Kubie. Spędzi w Polsce swój miesięczny urlop i opowie nam o swojej pracy. Po  Mszach św. będzie można wesprzeć go ofiarą.
  8. Wspólnota Żywego Różańca organizuje pielgrzymkę do Chełmna w sobotę 2 lipca. Zapisy w biurze parafialnym. Koszt 30 zł. Więcej informacji za tydzień. 
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela.