NOWY 15 NUMER ŚLADÓW NA WRZOSACH

Rok 2012 w naszej parafialnej wspólnocie zapisze się w historii, jako rok poświęcenia naszego kościoła i ołtarza. Przez wieki pokolenia wracać będą do tego wielkiego wydarzenia, które przeżyliśmy 13 czerwca br. Przygotowywaliśmy się do tej uroczystości w duchowy i materialny sposób. Dzięki zaangażowaniu wielu naszych parafian i przyjaciół przeżyliśmy niezwykłe chwile, a poprzez transmisję w TV TRWAM i Radiu Maryja łączyli się z nami ludzie nieomal na całym świecie. W artykule Joanny Kruczyńskiej i dzięki zdjęciom Władysława Kościucha jeszcze raz możemy wrócić do tych chwil. Wkrótce powinien być gotowy także profesjonalny film wykonany z tej okazji.

Radość z konsekracji naszej świątyni mogliśmy wyrazić przede wszystkim w udanym jak zwykle Wrzosowym Festynie św. Antoniego, który na trwałe wpisał się w kalendarz czerwcowych wydarzeń w naszej dzielnicy.

Już niedługo, bo 19 września br. czeka nas kolejne wielkie święto. Przywitamy Obraz Nawiedzenia Matki Bożej Częstochowskiej, który od ponad 55 lat, już po raz drugi nawiedza wszystkie parafie naszej Ojczyzny. Zawsze jest to czas wielkiej duchowej przemiany. Wierzę, że tak będzie również w naszej wspólnocie. Warto zauważyć, że Matka Boża odwiedzi nasz parafialny kościół, którego jeszcze nie było podczas poprzedniej peregrynacji w roku 1988. Cieszymy się, że nastąpi to właśnie w roku poświęcenia tego kościoła. Do tego wydarzenia chcemy się przygotować również intelektualnie poznając historię peregrynacji, osobę toruńskiego artysty Leonarda Torwirta, który namalował ten szczególny wizerunek oraz poprzez kolejną Rozmowę z Cieniem, który tłumaczy sens kultu maryjnego.
Niech wydarzenia tego roku jeszcze bardziej zbliżą nas do Kościoła, który ma być naszym domem.

Z Chrystusowym pozdrowieniem

Ks. Wojciech Miszewski

Zobacz klikając okładkę i aby pobrać kliknij ikonę pobieranie