NOWY 17 NUMER ŚLADOW NA WRZOSACH

Snw_17

Drodzy Parafianie i Goście

Nikt się nie spodziewał, że marcowy numer naszego pisma otworzy nowy Papież Franciszek. Kilka tygodni temu mieliśmy już przygotowaną do druku inną okładkę i tekst przewodni. Zaskoczył nas wszystkich Benedykt XVI swoją decyzją, również zaskoczyli nas Księża Kardynałowie swoim wyborem. Ktoś stwierdził niedawno, że swoje konklawe mieli dziennikarze, którzy obstawiali na różnych kandydatów, swoje konklawe mieli zaś kardynałowie pod przewodnictwem i asystencją Ducha Świętego. W naszym nowym numerze Śladów na Wrzosach dzielę się z Wami moimi przeżyciami, jakich doświadczyłem podczas mojego pobytu w Rzymie, który przypadł właśnie na czas wyboru nowego Papieża.

Bardzo szybko zbliża się 1 rocznica poświęcenia naszego kościoła. Chcielibyśmy to wydarzenie uczcić poświęceniem nowych dzwonów, które będą biły na chwałę Pana. Cieszę się, że udało się do tej inicjatywy przekonać już tak wielu naszych Parafian, którym serdecznie dziękuję za wsparcie.

Pragniemy się podzielić także radością żywo działających naszych wspólnot Akcji Katolickiej i Służby Liturgicznej.
Nasza stała galeria fotografii tym razem poświecona jest w większości przeżywanej tak niedawno radości Bożego Narodzenia.
Temat, który ciągle jeszcze nie jest we właściwy sposób udokumentowany to tzw. Żołnierze Wyklęci, za których modliliśmy się 1 marca i wsłuchiwaliśmy się w refleksje historyków na ten temat. Obszerną relację na ten temat przekazuje nam Rafał Zgorzelski. To prawdziwa lekcja trudnej miłości naszej Ojczyzny.

Czas Wielkiego Postu i Wielkanocy jest także okazją do pogłębienia naszej wiedzy i religijnej formacji. W kolejnych Rozmowach z Cieniem zatrzymujemy się nad chrześcijańskim rozumieniem cnoty nadziei i pytamy kim jest człowiek żyjący nadzieją: mądrym czy głupim tego świata.

Wszystkich również zapraszam na piękną podróż do Afryki, gdzie miałem szczęście odwiedzać polskich misjonarzy, którzy tak bardzo kochają swoją pracę. Dopiero tam zrozumiałem czym naprawdę są misje i jak ważna jest pomoc tym, którzy się dla nich poświęcili.
Wszystkim życzę owocnej lektury naszego pisma i zapraszam do tworzenia naszego parafialnego magazynu.

Z Chrystusowym pozdrowieniem
Ks. Wojciech Miszewski
proboszcz