NOWY 21 NUMER ŚLADÓW NA WRZOSACH

SnW-21

Oddając do rąk czytelników kolejny numer Śladów na Wrzosach z okazji parafialnego Odpustu św. Antoniego  uświadamiamy sobie, że jest to również podsumowanie najważniejszych wydarzeń pierwszych miesięcy roku 2014.

Tym, co zdominowało ten okres było oczekiwanie, a potem sama uroczystość Kanonizacji dwóch Wielkich Papieży XX wieku: Jana XXIII i Jana Pawła II. Także wielu naszych parafian miało szczęście przeżywać te wydarzenia w Rzymie, a inni śledzili je przez bezpośrednie transmisje w radiu i telewizji. W naszym magazynie dzielimy się radością tamtych chwil przeżywanych w Rzymie i przybliżamy postacie dwóch Świętych Papieży, którzy wywarli tak wielkie znaczenie w dziejach współczesnego Kościoła.

W naszej parafii pamiętamy także o tym, by miłosierdzie Boże nie tylko wypraszać, ale zgodnie z nakazem Pana Jezusa je czynić. Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej Jan Cichon podsumowuje 15 lat owocnej pracy naszej świetlicy „Antoninek”, która powstała jako upamiętnienie wizyty Jana Pawła II w Toruniu. Ten „żywy pomnik” w roku Kanonizacji przeżywa tak piękną rocznicę. Kierownictwu, Wychowawcom i Wolontariuszom życzę dalszych sukcesów i tak wielkiego zaangażowania jak dotychczas.

Dzielimy się radością pierwszych sukcesów naszego parafialnego chóru, który odważył się stanąć do konkursu w Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Maryjnej w Chojnicach. Dzięki wytężonym próbom, które odbywają się dwa razy w tygodniu, chór zdobył zasłużone II miejsca. Mam nadzieję, że ten sukces zachęci kolejnych naszych Parafian do włączenia się w śpiew parafialnego chóru.

Wydarzenia religijne, a także nowe inwestycje przedstawiamy jak zwykle w barwnej fotogalerii. Jak zwykle nie zapominamy także o tych, którzy odeszli do wieczności. Tym razem przybliżamy postać śp. Jana Kostrzaka, pierwszego Prezesa Akcji Katolickiej Diecezji Toruńskiej, ale również niezwykle szlachetnego człowieka i dobrego chrześcijanina.

W stałej rubryce „Rozmowy z Cieniem” odnajdziemy wiele odpowiedzi na pytania dotyczące pierwszego i fundamentalnego dla każdego chrześcijanina sakramentu, jakim jest chrzest.

Odpust Parafialny św. Antoniego już drugi rok jest także rocznicą konsekracji naszej świątyni i ołtarza. W tym roku uczcimy ten dzień poświeceniem dzwonów i dzwonnicy, aby na chwałę Pana zapraszały nas do wspólnej modlitwy i zwiastowały ważne wydarzenia w dziejach naszej parafii, Kościoła i Ojczyzny

Z poważaniem

Ks. Wojciech Miszewski

Wasz Proboszcz