NOWY  25  NUMER  ŚLADÓW  NA  WRZOSACH

Rok 2016 rozpoczynamy ze świadomością, wielkich wydarzeń, które dane jest nam przeżywać. Jedno z nich już trwa, to Nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia uroczyście ogłoszony przez Papieża Franciszka. Kolejne wydarzenia to: 1050 rocznica Chrztu Polski i Światowe Dni Młodzieży. Jako wspólnota parafialna we wszystkich tych duszpasterskich wydarzeniach pragniemy uczestniczyć.  W bieżącym numerze Śladów na Wrzosach pragniemy przede wszystkim wspomnieć Rok Miłosierdzia. Jednym z punktów przygotowania do Roku Świętego była pielgrzymka do Wilna, do miejsc naznaczonych obecnością św. siostry Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego miłosierdzia. Wilno to miasto bez którego poznanie tej tajemnicy byłoby bardzo trudne. Spotkania z miejscami uświęconymi objawieniami Jezusa Miłosiernego i obecnością Apostołki Bożego Miłosierdzia pozostaną na długo w naszej pamięci.

Miłosierdzie Boże w naszej parafii staramy się głosić słowem, modlić się o nie, wyznawać oraz czynić je poprzez rozmaite formy parafialnej aktywności. O niektórych z nich piszemy przedstawiając działalność Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oraz naszej najnowszej inicjatywy, jaką jest włączenie się w ogólnopolski projekt Szlachetnej Paczki. Dzięki pracy sekcji charytatywnej naszej Akcji Katolickiej oraz wielkiemu zaangażowaniu naszych Parafian, wiele rodzin naszej parafii może otrzymać bardzo konkretną pomoc wyrażającą się m. in. w fundowaniu obiadów w szkole dla dzieci w potrzebie, świątecznych, bardzo obfitych paczek, codziennej działalności naszej świetlicy „Antoninek”, letnich wakacjach dla dzieci, kursach oraz poradach psychologicznych i prawnych, także w  działalności klubów AA i Al Anon. Wszystko to nie byłoby możliwe bez zaangażowania wielu osób oraz pomocy materialnej naszych Parafian. To bardzo konkretna odpowiedź na wezwanie Pana Jezusa: „Bądźcie miłosierni, jak miłosierny jest Ojciec Niebieski”.

Kolejne numery Śladów na Wrzosach to swego rodzaju posumowanie kolejnych form naszej działalności i kolejne ślady, które pozostawiamy poprzez swoją pracę i zaangażowanie.  Cieszymy się, że każdego tygodnia kilkadziesiąt osób spotyka się na wspólnych próbach naszego chóru. W ub. roku świętowaliśmy 10 lecie tej posługi w parafii.

Nie chcemy zatrzymywać się, poszukujemy nowych form zaangażowania. Bardzo leżą nam na sercu rodziny naszej parafii. Cieszymy się obecnością wspólnot „Domowego Kościoła”. Dla tych, którzy nie zdecydowali się na tę formę duszpasterską proponujemy Equipes Notre-Dame, które przybliża nam ks. Mariusz Wojnowski, a w parafii zapoznamy się z nimi w niedzielę 29 maja br. Być może uda się nam zaangażować kolejne rodziny do bliższego kontaktu z parafią, a przede wszystkim do pogłębienia swojej małżeńskiej i rodzinnej formacji.

W ramach duchowej lektury w Roku Miłosierdzia wszystkim polecam „Rozmowy z Cieniem”, aby jeszcze lepiej zrozumieć tajemnicę miłosierdzia, która bywa, jak to niektórzy uważają „skandalem”.

Wasz Proboszcz

sw25