NOWY 32 NUMER ŚLADÓW NA WRZOSACH

Dobiegł końca 2018 rok. W naszej społeczności parafialnej zapisał się on w kilku bardzo ważnych duszpasterskich wydarzeniach. Wszystko to od 10 lat staramy się dokumentować wydając nasze parafialne pismo „Ślady na Wrzosach” oraz od 24. lat w „Nauczycielu Ewangelii”.

Na zakończenie tego roku zaplanowaliśmy jeszcze spotkanie ze św. Michałem Archaniołem z Góry Gargano. W ten sposób dołączamy do ponad 800. parafii w Polsce, które już do siebie zaprosiły Świętego, w znaku jego figury. Pragniemy w ten sposób ożywić cześć do św. Michała Archanioła i prosić by wspomagał nas w walce ze złem panującym w świecie, w naszych rodzinach i nas samych. Przygotowaniem były rekolekcje wielkopostne poprowadzone w tym roku przez ks. Piotra Prusakiewicza. W naszym piśmie przedrukowujemy jego opracowania, w których wprowadza nas w świat Aniołów oraz przybliża postać św. Michała i jego rolę w Kościele.

Wspominamy piękny koncert przygotowany przez nasz chór parafialny i scholę dziecięcą „Nutki św. Antoniego”. W tym pięknym wydarzeniu przygotowanym z okazji 100. Rocznicy Niepodległości uczestniczyło kilkaset naszych parafian i gości. Wspominamy także inny poetycki koncert,  tradycyjnie przygotowany przez Tadeusza Soleckiego, w którym prezentowane były jego modlitewne wiersze, a oprawą muzyczną zajęli się profesjonalni, muzycy z jego rodziny. Pan Tadeusz zastrzegł, że to pewnie ostatni koncert przez niego przygotowany. Mam nadzieję, że będzie ich jeszcze wiele, bo na stałe wpisały się w kalendarz artystycznych wydarzeń naszej parafii.

Zwykle opowiadamy także o naszym pielgrzymowaniu. Każdego roku wyruszamy z grupą parafian do miejsc świętych. Tym razem podążaliśmy śladami św. Szarbela w Libanie. O tym Świętym pisaliśmy także w „Śladach na Wrzosach”  relacjonując spotkanie w naszym kościele z Rajmundem Naderem, który doznał mistycznego spotkania ze Świętym.

Na łamach naszego pisma staramy się również przedstawiać naszych parafian, którzy może na co dzień niewidoczni, tak wiele serca wkładają w życie naszej wspólnoty. Jedną z tych osób jest pani Kazia Murawska, jedna z zelatorek Żywego Różańca, przez całe lata przewodząca śpiewowi Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP, prowadząca także modlitwy za kapłanów w ramach tzw. Apostolatu Margeretek.

Przypominamy także tych, którzy w tym roku odeszli do Pana, a tyle serca ofiarowali dla wspólnego dobra jakim jest parafia.

Czekające nas Święta to przede wszystkim święta radości, że Bóg nawiedził swój lud. Tradycyjnie w „Rozmowach z Cieniem” znajdziemy pogłębione i szerokie spojrzenie na temat radości chrześcijańskiej.

Dziękuję Wam, Kochani Parafianie za wspólne doświadczenia kończącego się roku. Szczególne podziękowania kieruję do wszystkich, który całym sercem bezinteresownie posługują w naszej parafii, dzieląc się swoimi talentami, umiejętnościami, ofiarną pracą  i tym wszystkim co posiadają. Dziękuję za modlitwy i duchowe dary oraz materialną pomoc. Dzięki nim nasza parafia może nie tylko funkcjonować, ale również się rozwijać.

Życzę wszystkim pełnych radości i pokoju świąt Bożego Narodzenia i dużo Bożego błogosławieństwa na Nowy Rok 2019.

 

Ks. Wojciech Miszewski

Wasz proboszcz