OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  NOWY ROK 01.01.2017

 1. W minionym roku w naszym kościele udzieliliśmy 164 chrztów /o 17 więcej niż rok wcześniej/, bierzmowanie przyjęło 126  uczniów/przed rokiem 125/, małżeństwo zawarło 46 par /5 mniej niż przed rokiem/, odeszło do Pana z naszej parafialnej wspólnoty 95 osób /przed rokiem 90/
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. W tym dniu modlimy się za kapłanów oraz o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej, o godz. 17.30 modlitewne spotkanie Margeretek.
 3. W piątek 6 stycznia przeżywać będziemy Objawienie Pańskie zwane uroczystością Trzech Króli. Od niedawna przywrócono tej uroczystości status dnia wolnego. Msze św. w naszym kościele z poświęceniem kredy, wody i kadzidła według porządku niedzielnego. W kościołach na całym świecie zbiera się w tym dniu kolektę ma misje. W tym dniu po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszej parafialnej scholii. Tego dnia nie ma postu piątkowego.
 4. Dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. i spotkanie o godz. 14.30.
 5. Za tydzień, w II niedzielę miesiąca tradycyjnie kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszym kościele.
 6. Również za tydzień gościć będziemy w naszej parafii zespół Nasza Rodzina, który z dużym sukcesem występował w naszym kościele przed trzema laty. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy na piękny koncert kolęd i pastorałek w wersji tradycyjnej i nowoczesnej w wykonaniu tej muzykującej rodziny.
 7. Trwają wizyty duszpasterskie u naszych parafian. W tym tygodniu:
  PONIEDZIAŁEK –Słowicza, Sokola, Wilcza
  03.01  WTOREK – Bażantowa, Niedźwiedzia, Żurawia
  04.01  ŚRODA – Bobrowa, Krucza, Wrzosowa, Żbikowa
  05.01  CZWARTEK – Łosia, Orla, Sarnia
  06.01  PIĄTEK – Lisia, Storczykowa /z blokami/
  07.01  SOBOTA – Kwiatowa /z blokami/
  08.01 NIEDZIELA – Fiołkowa, Malwowa, Rumiankowa
  W dni powszednie kolędy rozpoczynamy o godz. 16.00, w soboty o godz. 14.00, a w niedziele i w uroczystość Trzech Króli o godz. 15.00.
 8. W czasie trwania kolęd okazja do spowiedzi św. w dni powszednie podczas porannych Mszy św. oraz od godz. 17.30 do 18.00.
 9. Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie, która pomaga wspólnotom misyjnym, ofiarom wojen i kataklizmów organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego, który należy złożyć w dniu 11 stycznia najpóźniej do godz. 9.30 w holu domu parafialnego. Więcej informacji na kartkach wyłożonych w kruchcie naszego kościoła oraz na plakacie.
 10. Zapraszamy do lektury najnowszego numeru tygodnika Niedziela.