OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE WIELKANOC 09.04.2023

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczne przygotowania świąt a zwłaszcza: młodzieży pod kierunkiem Joanny i Pawła Wieczorków za dekorację kościoła, ciemnicy i Grobu Pańskiego, całej służbie liturgicznej, wszystkim, którzy posługiwali śpiewem: naszemu chórowi i zespołowi uwielbieniowemu, straży honorowej przy Grobie Pańskim, panu kościelnemu,  organiście, ofiarodawcom i fundatorom kwiatów oraz darów dla ubogich  i wszystkim parafianom za udział w obrzędach i ceremoniach wielkotygodniowych. Przede wszystkim dziękujemy za korzystanie z sakramentu pokuty. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary w Wielkim Poście jako jałmużnę postną: na cele charytatywne, pomoc Ukrainie, na misje i na codzienne utrzymanie parafii. 
  2. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Nie ma Mszy św. w DPS i na Barbarce. Kolekta na toruńską katedrę.
  3. W czwartek 13 kwietnia o godz. 18.45 w ramach Wieczorów u św. Antoniego zapraszamy na prelekcję p. Jolanty Gaca pt. Św. Teresa Benedykta od Krzyża, portret Edyty Stein.
  4. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele na wspólnej modlitwie spotkamy się od wtorku do soboty o godz. 8.15 i 17.45.
  5. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego – jest to patronalne święto Caritas. W Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach suma odpustowa o godz. 15.00. Również tego dnia po Mszach św. w całej Polsce zbiórka ofiar na parafialne i diecezjalne dzieła realizowane przez Caritas. W naszym kościele jest także kolekta gospodarcza.
  6. Zapraszamy na Msze św. na Barbarce, które odprawiamy w niedziele o godz. 13.00 do 1 listopada włącznie.
  7. Zapraszamy na pielgrzymkę do Gniezna, Lubonia i Pniew dnia 27 maja. Koszt 65 zł, zapisy w biurze parafialnym.
  8. Na prośbę rodziców informujemy, że I Komunia św. w roku 2024 w naszym kościele w 3 sobotę maja czyli 18 maja.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć w cenie 10 zł  świąteczny numer tygodnika katolickiego Niedziela, a w nim m. in. artykuły: jak mogło wyglądać Zmartwychwstanie, rzymskie ścieżki Kopernika, o słynnej chuście z Manoppello, na której utrwalone jest oblicze Jezusa Zmartwychwstałego. Na stoliku z prasą z kolei polecamy kwietniowe Ślady na Wrzosach.