PIELGRZYMKA DO LIBANU ŚLADAMI ŚW. SZARBELA I ŚW. JANA PAWŁA II

20-27 maja 2017 roku

Grota Jeita – Harisa – Himlaya – Bekaa Kafra – Las Bożych Cedrów – Qozhaya – Annaya – Byblos – Jrabta – Enfeh – Deir el Qamar -Beirut – Ksar

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie o godzinie 13:00, odprawy, przelot do Bejrutu (z przesiadką w Stambule). Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, wyjazd do Groty Jeita. później odwiedziny w Narodowym Sanktuarium Maryjnym NMP Pani Libanu w Harisa, którym opiekuje się  Zakon Paulistów. Po modlitwie w sanktuarium nawiedzenie Himlaya – malowniczego miasto rodzinnego św. Rafki z  pozostałościami po jej domu. Później wizyta w sanktuarium NMP Pani Oswobodzicielki w Bikfajja, którym opiekuje się Zakon Jezuitów (Msza św.). Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu nawiedzenie miejsc związanych z postacią Św. Charbela. Bekaa Kafra to wioska Świętego, na wysokości 1500 m n.p.m. (Msza św.).

Przejazd do Lasu Bożych Cedrów na wysokości 2000 m n.p.m. – odpoczynek. Potem nawiedzenie Klasztoru św. Antoniego w Qozhaya na terenie tzw. Doliny Świętych, gdzie w surowych warunkach mieszkali pustelnicy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, przejazd do głównego miejsca kultu Św. Charbela – Annaya. To pustelnia św. Piotra i Pawła, w którym mieszkał Święty na pustelniczym etapie swojego życia. Później nawiedzenie sanktuarium św. Marona i św. Charbela, w którym żył jako mnich.

Przejazd do Byblos do miejsca kultu Błogosławionego Jakuba, tzw. Szpitala Świętego Krzyża (Msza św.). Samo Byblos jest jednym ze starszych miast na świecie. Starożytni Grecy sprowadzali od mieszkających w nim Fenicjan papirusowe zwoje, na których pisano księgi. Stąd pochodzi nazwa Biblia (czyli – po grecku „zwoje”).  

Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu  pielgrzymka śladami innych świętych, którzy żyli w Libanie. Szczególną osobą jest zakonnica Św. Rafka – nawiedzenie sanktuarium w  Jrabta. Św. Rafka za życia doznawała wielkich cierpień. Doświadczona była ślepotą, bolesną amputacją oczu, silnymi bólami, a także paraliżem. Dlatego też jest patronką osób przewlekle chorych i chorych na raka. Dalsza pielgrzymka do miejsc związanych z Św. Nimatullahem al-Hardinim, który był wychowawcą i nauczycielem św. . Nawiedzenie sanktuarium w Enfeh: NMP Pani Wiatru, które należy do Greckiego klasztoru Prawosławnego. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Przejazd do Deir el Qamar – miejsce byłej siedziby rządu Libanu. Potem zwiedzanie bogato dekorowanego pałacu Beiteddine – Wielkiego Seraju; to dawna rezydencja tureckiego gubernatora.  Zwiedzanie Bejrutu –  Corniche tętniący życiem deptak spacerowy wzdłuż morskiego brzegu. Następnie Spacer po odnowionym Starym Mieście, muzeum narodowe, polski cmentarz.

Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd w kierunku Ksara – miasta, które już przez rzymian wykorzystywane było do produkcji wina ze względu na walory Dolinę Bekaa i możliwość uprawiania winorośli. Odpowiednia ilość słońca, wilgotność oraz specy czne warunki powodują, że wino staje się wyjątkowe. Możliwość odwiedzenia starej winiarni, degustacji oraz zakup wina.

Wyjazd do Św. Charbela do Annaya, na ostatnią modlitwę i Mszę Świętą. Wieczór Libański, kolacja libańska z muzyką na żywo. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 8

Po wczesnym śniadaniu przejazd na lotnisko, odprawy i wylot do Polski (z przesiadką). Lądowanie w Warszawie o godz.14:00, zakończenie pielgrzymki do Libanu.

Cena 4990 zł zawiera:

przelot Polska – Bejrut – Polska z bagażem rejestrowym 23 kg i podręcznym 8 kg,

7 nocy w hotelu ***/****, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami

7 śniadań i 6 kolacji, opiekę pilota wycieczek, opiekę duchową i Msze św., ubezpieczenie Standard w firmie Signal Iduna (KL 30 000 Euro, NNW 15 000 zł).

Cena nie zawiera:

ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (990 zł),  dodatkowych ubezpieczeń: od kosztów rezygnacji z udziału w pielgrzymce oraz od następstw chorób przewlekłych,

lokalnych przewodników, biletów wstępu wraz z kosztami ich rezerwacji, słuchawek systemu tour audio guide, zwyczajowych napiwków dla miejscowej obsługi – koszt 150 USD.

Zapisy: Parafia św. Antoniego w Toruniu

Uwagi:

Uczestnikom pielgrzymki do Libanu przypominamy, iż paszport nie może zawierać śladów pobytu w Izraelu!

 

Biuro Podróży Misja Travel, ul. Strzelecka 34/10, 61-846 Poznań tel.: +48 796 000 190, biuro@misjatravel.pl, www.misjatravel.pl, Facebook/MisjaTravel