PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

27.02-05.03.2016  

baner

Dzień I        

27.02.2016

Sobota

 

Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku – Rębiechowie o g. 1:40. Odprawa bagażowo-biletowa, wylot do Izraela o g. 4:50*. Lądowanie w Tel Awiwie o g. 8:50. W drodze do Galilei wizyta w Hajfie – największym porcie i jednym z najpiękniejszych miast Izraela. Przejazd do hotelu w Nazarecie, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień II

28.02.2016

Niedziela

 

Śniadanie. Wjazd na Górę Tabor oraz wizyta w Bazylice Przemienienia Pańskiego. Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Chrystusa, możliwość odnowienia przysięgi małżeńskiej. Nazaret – rodzinne miasto Jezusa, Bazylika Zwiastowania Najświętszej Marii Panny, grota stanowiaca część domu Marii, Kościół św. Józefa oraz źródełko Marii. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

Dzień III

29.02.2016

Poniedziałek

 

Śniadanie. Wizyta w Kafarnaum – ośrodku działalności Jezusa w Galilei. Zwiedzanie miejsc położonych nad brzegiem jeziora Galilejskiego, nazywanego Jeziorem Jezusa. Następnie Góra Błogosławieństw, sanktuarium upamiętniające kazanie na górze. Po południu przejazd do Tabghy. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim oraz lunch – ryba św. Piotra. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

Dzień IV

01.03.2016

Wtorek

 

Śniadanie. Przejazd do Jerycha, najniżej położonego i jednego z najstarszych miast świata – widok na Tel es-Sultan (z zewnątrz) oraz Górę Kuszenia i Drzewo Zacheusza. Przejazd do Qasr al-Yahud – miejscowości położonej nad rzeką Jordan w miejscu, w którym zgodnie z tradycją odbył się chrzest Jezusa. Przejazd nad Morze Martwe, czas wolny na kąpiel w morzu. Przejazd do hotelu w Betlejem, obiadokolacja, nocleg.

Dzień V

02.03.2016

Środa

 

Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Wizyta w Muzeum Izraela. Następnie Ściana Płaczu, najważniejsze miejsce judaizmu, przejście na Wzgórze Świątynne z jednym z najważniejszych dla islamu meczetów. Zwiedzanie Kościoła Św. Anny tradycyjnego miejsca narodzenia Maryi. Następnie Muzeum Holokaustu – Yad Vashem. Przejazd do Ein Karem, wizyta w Kościele Jana Chrzciciela, miejscu Jego narodzenia. Po południu wyjazd do Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień VI

03.03.2016

Czwartek

 

Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie. Wędrówka śladami Chrystusa – Drogą Krzyżową wzdłuż Via Dolorosa do Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas wolny. Powrót do Betlejem, miasta, w którym narodził się Jezus: Bazylika Narodzenia Pańskiego z Grotą Narodzenia. Grota Mleczna oraz Pole Pasterzy. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień VII

04.03.2016

Piątek

Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Zwiedzanie:, Góra Oliwna, panorama Starego Miasta. Wizyta w Miejscu Wniebowstąpienia Jezusa Chrystusa, Kościół Pater Noster, wzniesiony nad grotą znaną jako miejsce, gdzie Chrystus nauczył swych uczniów modlitwy „Ojcze Nasz”, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii. Po południu wizyta w dzielnicy żydowskiej– Cardo. Syjon Chrześcijański – Wieczernik, Grób Dawida, Bazylika Zaśnięcia NMP, kościół św. Piotra „In Gallicantu” znajdującym się zgodnie z tradycją w miejscu, w którym apostoł Piotr zaparł się Jezusa. Obiadokolacja. Przejazd na lotnisko w Tel Awiwie Odprawa bagażowo- biletowa o g. 21:10.

Dzień VIII

05.03.2016

Sobota

Wylot do Polski o g. 0:10. Lądowanie na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku o g. 3:40. Zakończenie pielgrzymki..

 

CENA: 3600 zł/os

Cena może ulec zmianie ze względu na zmianę kursu walut, cenę paliwa.

ŚWIADCZENIA: 

przelot na trasie Gdańsk – Tel Awiw, Tel Awiw – Gdańsk,

* lot czarterowy izraelskimi liniami lotniczymi, godziny lotów mogą ulec zmianie,

bagaż podręczny: 1 sztuka do 6kg, o wymiarach 44 x 55x 20 cm, bagaż rejestrowany: 1 sztuka do 20kg, suma wymiarów bagażu nie może przekroczyć 158 cm (wysokość + szerokość + głębokość),

przejazd autokarem turystycznym zgodnie z trasą pielgrzymki,

noclegi w pokojach 2 osobowych z WC i łazienką,

śniadania,

obiadokolacje,

ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna– wariant podstawowy (nie obejmuje chorób przewlekłych),

opieka kwalifikowanego przewodnika biblisty na trasie pielgrzymki,

bilety wstępów do zwiedzanych obiektów: Kafarnaum, Kościoła św. Piotra In Gallicantu, Kościoła Ojcze Nasz, Kościoła Wniebowstąpienia, Kościoła św. Anny i sadzawki Betesda, Muzeum Izraela, Muzeum Yad Vashem, Tabgha, Góra Błogosławieństw,

Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim,

Wjazd taksówka na Górę Tabor.

lunch: tradycyjna ryba Św. Piotra,

indywidualne nagłośnienie.

 

CENA NIE ZAWIERA:

zwyczajowych napiwków w kwocie ok. 40 USD, płatnych u przewodnika,

napojów do obiadokolacji.

PRZEJAZDU AUTOKAREM TORUŃ-GDAŃSK-TORUŃ. Cena będzie znana po skompletowaniu grupy 

UWAGI:

codzienna Msza św. w miejscu uzgodnionym z Kustodią i Opiekunem Duchowym,

zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,

organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,

godziny lotów podane są w czasach lokalnych,

należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia pielgrzymki,

w paszporcie nie powinno być wiz wystawionych przez władze syryjskie, bądź libańskie.  

 

ZAPISY W BIURZE PARAFIALNYM /WPISOWE 500 ZŁ/