Pielgrzymka na Zachodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych

Rezerwuj

 Termin: 17.04.2024 – 26.04.2024  Cena od 18025 PLN

Opis krótki:

Los Angeles – San Francisco – Yosemite – Las Vegas – Wielki Kanion – Calico – Santa Monica

Program:

Dzień 1
Wylot z Polski do Los Angeles, przylot w godzinach południowych. Odprawa imigracyjna na lotnisku (ok. 2 godz.). Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu wyjazd w kierunku San Francisco. Po drodze wizyta w historycznej misji Santa Barbara zwanej „Królową Misji” ze względu na  unikalną architekturę zabudowań. Nastepnie przejazd do Misji Carmel – miejsca, gdzie pochowany został Ojciec Junipero Serra, twórca katolickich misji i patron Kalifornii. Przystanek w Monterey, dawnej stolicy stanu, a następnie przejazd panoramiczną drogą 17 Mil prowadzącą przez prywatny rezerwat przyrody. Kolacja i nocleg w okolicach Monterey.

Dzień 3
Śniadanie, przejazd do San Francisco i zwiedzanie miasta, w programie słynne mosty Zatokowy i Golden Gate. Następnie Misja Dolores – najstarszy sakralny budynek miasta. Wizyta w dzielnicy Chinatown oraz na Union Square, sercu dzisiejszej metropolii. Kolacja i nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd na do Parku Narodowego Yosemite, uznawanego za jeden z najbardziej malowniczych terenów przyrodniczych w USA. Wizyta w kilku punktach widokowych polodowcowej doliny, słynącej z najwyższych na kontynencie wodospadów. Są one zasilane wodami z topniejących lodowców, a więc najbardziej imponujące wczesną wiosną. W zależności od warunków pogodowych w górach Sierra Nevada – okazja do spaceru po zagajniku sekwoi, uważanych za największe rośliny świata. Przejazd na kolację i nocleg w okolicach Bishop.

Dzień 5
Śniadanie, podróż w kierunku stanu Nevada. Przejazd przez pustynną Dolinę Śmierci, kolejny park narodowy, w którym latem panują ekstremalnie wysokie temperatury. Póznym popołudniem przyjazd do Las Vegas, wizyta w najsłynniejszych kasynach świata. Kolacja i nocleg.

Dzień 6
Wczesne śniadanie i całodzienna wycieczka na zachodnią krawędź jednego z największych cudów natury, Wielkiego Kanionu rzeki Kolorado. Podziwianie kanionu z kilku punktów widokowych. Wieczorem przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 7
Śniadanie i przejazd do Los Angeles (dzień tranzytowy, do pokonania jest ok. 600 km). Po drodze wizyta w miasteczku poszukiwaczy srebra – Calico, będącym dzisiaj „skansenem z czasów Dzikiego Zachodu”. Kolacja i przejazd do hotelu.

Dzień 8
Śniadanie, zwiedzanie Los Angeles, w tym Downtown z Kościołem Matki Bozej Anielskiej z Porcjunkuli – miejsce, które dało początek miastu. Nawiedzenie katedry metropolitalnej. Nastepnie wizyta w Hollywood i spacer słynną Aleją Gwiazd oraz przejazd przez jedną z najdroższych ulic świata, Rodeo Drive w Beverly Hills. Po południu odpoczynek nad Oceanem Spokojnym w Santa Monica. Kolacja i nocleg.

Dzień 9
Rano transfer na lotnisko i przelot do Polski.

Dzień 10
Lądowanie w Warszawie. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera:
 • przelot na trasie Warszawa – Los Angeles (z przesiadką) – Warszawa z bagażem podręcznym i rejestrowanym, 
 • przejazdy autobusem lub busem (zależnie od liczebności grupy),
 • noclegi w hotelach/motelach wg programu, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami, 
 • śniadania amerykańskie zgodnie z programem,
 • opiekę duchową i Msze św.,
 • opiekę pilota wycieczek, 
 • obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz na Turystyczny Fundusz Pomocowy, 
 • ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL + choroby przewlekłe 40 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1000 zł). 
Cena nie zawiera:
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, lokalnych przewodników, opłat miejscowych, tradycyjnych napiwków, datków dla miejscowej ludności oraz słuchawek systemu Tour Audio Guide – obowiązkowy koszt 250 USD/os., płatne pilotowi, 
 • kwoty na kolację – obowiązkowy koszt 400 USD/os., płatne pilotowi.
Uwagi:
 • Dodatkowy koszt zbierany na miejscu 250 USD / osobę. Oprócz tego pilot zbiera obowiązkowe 400 USD na kolacje podczas całej pielgrzymki
 • Osoby udające się do USA muszą posiadać albo ważną wizę lub wypełnić samodzielnie wniosek ESTA. Istnieje możliwość płatnej asysty za pośrednictwem BP Misja Travel
 • Na około tydzień przed wylotem Biuro Misja Travel przyśle ostateczne godziny przelotu, które mogą różnić się od podanych w momencie zawarcia umowy. Loty mogą być realizowane danego dnia innymi rejsami, niż wskazanymi w umowie, również z przesiadką
 • Pamiętaj, że pilot grupy może lecieć z innego lotniska niż Twoje lub oczekiwać na grupę w porcie docelowym. Karty pokładowe otrzymasz od naszego przedstawiciela, na lotnisku lub drogą mailową (zależnie od liczby uczestników lecących z danego lotniska)
 • Zalecamy zabrać z sobą na wyjazd telefon z aktywnym roamingiem
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

Rezerwuj