PIELGRZYMKA SAMOLOTOWA DO WŁOCH

NA ROZPOCZĘCIE NADZWYCZAJNEGO ROKU ŚWIĘTEGO POŚWIĘCONEGO BOŻEMU MIŁOSIERDZIU

06-12.12.2015

TRASA: MONTE SANT’ANGELO – SAN GIOVANNI ROTONDO – RZYM

k2016

Dzień I

06.12.2015

Niedziela

Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku Rębiechowie, odprawa biletowo bagażowa i wylot z Gdańska. Lądowanie w stolicy Włoch. Przejazd do Sanktuarium Św. Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo na obiadokolację i nocleg. Po drodze Msza św. oraz wizyta na cmentarzu żołnierzy polskich poległych w czasie II wojny światowej pod Monte Cassino.
Dzień II

07.12.2015

Poniedziałek

Śniadanie. Przejazd do San Giovanni Rotondo. Msza św. Zwiedzanie Sanktuarium Ojca Pio i miejsc z nim związanych – Kościół Matki Bożej Łaskawej oraz nowoczesny Kościół pw. św. Ojca Pio. Czas wolny przeznaczony na modlitwę. Przejazd do Rzymu i zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja w jednej z włoskich trattorii. Powrót do hotelu na nocleg.  
Dzień III

08.12.2015

Wtorek

Wczesne śniadanie. Przejazd na Watykan. O godz. 9:30 udział w Mszy św. oraz w uroczystościach rozpoczynających obchody ,,Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia”, które Papież Franciszek zainauguruje otwarciem ,,Drzwi Świętych” w Bazylice św. Piotra. W ten dzień przypada także Święto Niepokalanego Poczęcia NMP. Z tej okazji Ojciec Św. uda się na Plac Hiszpański, gdzie złoży kwiaty pod kolumną z figurą Niepokalanej i odmówi modlitwę – udział w uroczystości w godzinach popołudniowych. Obiadokolacja. Powrót na nocleg do hotelu.
Dzień IV

09.12.2015

Środa

Śniadanie. O godz. 9:00 przejazd na Watykan. O godz. 10:00 udział w Audiencji Generalnej. Następnie spacer po Watykanie: Zamek Anioła, Piazza Navona, Panteon, Ara Pacis i Piazza Popolo. Obiadokolacja. Powrót na nocleg do hotelu.
Dzień V

10.12.2015

Czwartek

Śniadanie. Zwiedzanie  z przewodnikiem Rzymu cesarskiego: Koloseum, Forum Romanum, Palatyn oraz Kapitol. Następnie wizyta w Bazylice św. Piotra w Okowach oraz na Placu Weneckim. Czas wolny. Obiadokolacja. Powrót na nocleg do hotelu.
Dzień VI

11.12.2015

Piątek

O godz. 8:00 Msza św. przy Grobie św. Jana Pawła II. Zwiedzanie Muzeów Watykańskich z Kaplicą Sykstyńską, gdzie odbywa się Konklawe. Czas wolny. Wizyta w Bazylice św. Jana na Lateranie. Następnie zwiedzanie Katakumb św. Kaliksta – części starożytnych rzymskich katakumb, miejsca spotkań i pochówków chrześcijan, Msza św. Obiadokolacja. Powrót na nocleg do hotelu.
Dzień VII

12.12.2015

Sobota

Śniadanie. Wykwaterowanie z pokoi i złożenie bagaży w przechowalni hotelowej. Wizyta i Msza św. w Bazylice Santa Maria Maggiore. Powrót do hotelu o godz. 11:00, następnie transfer na lotnisko Fiumicino. Odprawa biletowo-bagażowa, następnie wylot z Rzymu. Lądowanie na lotnisku w Rębiechowie. Zakończenie pielgrzymki.

 

CENA: 2740 zł

 

Świadczenia:

 • przelot na trasie Gdańsk – Rzym – Gdańsk,
 • transfery autokarem z Lotnisko Fiumicino – Monte Sant’Angelo – San Giovanni Rotondo – Rzym,
 • transfer autokarem hotel – lotnisko Fiumicino,
 • noclegi w pokojach 2-osobowych z WC i łazienką w hotelu w centrum Rzymu,
 • 5 śniadań,
 • 6 obiadokolacji,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna – wariant podstawowy (nie obejmuje chorób przewlekłych),
 • opieka pilota na całej trasie,
 • przewodnicy miejscowi zgodnie z programem.

 

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • biletów komunikacji miejskiej,
 • indywidualnego nagłośnienia.

 

Uwagi:

 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • bagaż podręczny – 1 sztuka do 8 kg o wymiarach 55 x 40 x 23 cm oraz bagaż rejestrowany – 1 sztuka do 23 kg, suma wymiarów bagażu nie może przekroczyć 158 cm (długość + szerokość + głębokość).

ZAPISY W BIURZE PARAFII ŚW. ANTONIEGO W TORUNIU