PIELGRZYMKA SANKTUARIA ALPEJSKIE

WIEDEŃ – MELK – MARIAZELL – ETTAL – LINDERHOF – NEUSCHWANSTEIN – KONSTANCJA  – MAINAU EINSIEDELN – LUCERNA – SANKT GALLEN – MONACHIUM – MARKT AM INN – ALTÖTTING

DZIEŃ 1

Godz. 4.45 zbiórka uczestników. Wyjazd w kierunku Czech. Obiadokolacja i nocleg do hotelu w okolicach Brna.

DZIEŃ  2

Po śniadaniu przejazd do Wiednia: zwiedzanie stolicy Austrii. m.in. Katedra św. Stefana, Pałac Hofburg (z zewnątrz), wizyta w Parku Miejskim ze słynnym pomnikiem Strausa, dom Hundertwassera, budowle na Ringstrasse m.in. budynek Opery, Graben Strasse. Wjazd na Kahlenberg – zwiedzanie miejsca, z którego Jan III Sobieski wyruszył na odsiecz Wiedeńską. Obiadokolacja i nocleg na terenie Austrii.

DZIEŃ  3

Po śniadaniu przejazd do Melk: zwiedzanie imponującego opactwa benedyktyńskiego. Następnie przejazd do Mariazell  nawiedzenie cudownej kaplicy z drewnianą figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ  4

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek w Alpach austriackich w regionie tyrolskim. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ  5

Po śniadaniu przejazd do barokowego opactwa benedyktyńskiego Ettal. Następnie przejazd do Wieskirche (kościół na łąkach) wspaniałej rokokowej świątyni otoczonej lasami i polami uprawnymi. Przejazd do Linderhof – zwiedzanie przepięknego neobarokowego pałacu Ludwika II. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ  6

Śniadanie. Przejazd do Schwangau. Zwiedzanie najsłynniejszego zamku świata – wzniesionego z rozkazu Ludwika II: Zamku Neuschwanstein. Następnie przejazd do Konstancji: krótkie zwiedzanie miasta. Wizyta na słynnej wyspie kwiatów Mainau. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ  7

Śniadanie, po którym wyjazd w okolice Szafuzy, gdzie znajdują się największe wodospady rzeczne na Renie. Następnie Rapperswil. Zwiedzanie zamku oraz wizyta w Muzeum Polskim. Następnie przejazd do Einsiedeln – wizyta w najsłynniejszym szwajcarskim Sanktuarium  Maryjnym. Przejazd do Lucerny – spacer po Starówce: m.in. średniowieczne, drewniane mosty – Kapellbrücke (Kapliczny) i Spreuerbrücke (Młyński), fragmenty dawnych murów miejskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ  8

Po śniadaniu przejazd Sankt Gallen – zwiedzanie Starówki wraz z Kolegiatą (wpisanej na listę UNESCO). Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Monachium.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym przejazd do Monachium – zwiedzanie głównych zabytków miasta: Marienplatz, gotycki ratusz ze słynnymi kurantami i gotycka katedra NMP. Przejazd do Marktl am Inn – miejscu urodzenia papieża Benedykta XVI, a następnie do Altötting – nawiedzenie narodowego Sanktuarium Niemiec z figurą Czarnej Madonny. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ  10

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotna do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Termin: 7-16.05.2013 roku Cena: 2690 zł

Cena obejmuje:

Przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, DVD, cafe-bar)

9 noclegów w hotelach/pensjonatach **/***: zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami

Wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji,

Ubezpieczenie zagraniczne: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 10.000 EUR i NNW do 1300 EUR

Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie

Opłaty drogowe i parkingowe

Podatek VAT

 

Uwagi:

Kolejność zwiedzania obiektów może ulec zmianie.

Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna ilość uczestników: 40 osób

Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 490 zł.

Na wstępy do zwiedzanych obiektów i inne koszty związane z realizacją programu należy przeznaczyć  około 75 – 80 EUR.