PODWYŻSZENIE  KRZYŻA  ŚWIĘTEGO  14.09.2014

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj o godz. 14.30 dodatkowa Msza św. dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. Obecność dzieci wraz z rodzicami – obowiązkowa.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. W najbliższym czasie  planujemy przebudowę wejścia do kaplicy na Barbarce – trwają ustalenia z Miejskim Konserwatorem Zabytków i konieczne prace projektowe. Wykonywane są prace na naszym parafialnym cmentarzu, które powinniśmy zakończyć się do uroczystości Wszystkich Świętych. W przyszłym roku czeka nas malowanie kościoła.
  3. Spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej odbędzie się w plebanii w najbliższą środę o godz. 19.00. Omawiane będą trwające oraz zaplanowane inwestycje gospodarcze w naszej parafii.
  4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy na pierwszy po wakacjach Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, następnie modlitwą i śpiewem będziemy adorować Najświętszy Sakrament.
  5. Rozpoczynamy przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Młodzież klas III gimnazjalnych i wszystkich, którzy tego sakramentu nie przyjęli w minionych latach zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 13.30.
  6. Zapraszamy na dwudniową pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 4-5 października. W sposób szczególny zaproszeni są członkowie Róż Różańcowych rodziców modlących się za swoje dzieci. Koszt przejazdu i noclegu 90 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli, Naszej Arki i Nauczyciela Ewangelii.
  8. W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Stanisława Krzysiek, l. 90, ul. Stokrotkowa, śp. Zbigniew Marcinkiewicz, l. 54, ul. Brzoskwiniowa, śp. Stanisław Neumann, l. 77, ul. Pszeniczna, śp. Dariusz Kolasiński, l. 53, ul. Żbikowa. Wieczny Odpoczynek…