Pozdrowienia i życzenia z Kuby

„Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan”   (Łk 2, 10-11).

Drogi księże Proboszczu Wojciechu. 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragnę złożyć na Twoje ręce najserdeczniejsze życzenia dla Ciebie i całej wspólnoty parafialnej. Niech przeżywanie tajemnicy narodzenia Pana Jezusa wniesie do Waszych serc
i rodzin prawdziwy pokój i radość. Niech błogosławieństwo Bożej Dzieciny nieustannie Wam towarzyszy, abyście w tych trudnych czasach byli dla siebie oparciem i umocnieniem na drodze życia i wiary oraz cieszyli się łaską zdrowia.

Kochani. Pragnę, również Wam serdecznie podziękować za modlitwę,  która jest największą siłą, dzięki której pokonuję trudności i przeciwności dnia codziennego, których na Kubie nie brakuje. Dziękuję także za wsparcie finansowe, dzięki któremu  udało się mi zrealizować wiele dzieł misyjnych. Dzięki Wam nadchodzące święta Bożego Narodzenia dla wielu kubańskich rodzin będą godne, a nie głodne. W ciągu całego roku prowadzę także kuchnię dla najbiedniejszych oraz troszczę się o dzieci i chorych z moich wspólnot.

W codziennej modlitwie dziękuję dobremu Bogu za Waszą życzliwość
i hojność oraz zaangażowanie i modlitwę w intencji misji i misjonarzy. Niech
w nadchodzącym Nowym 2024 Roku dobry Bóg obficie Wam błogosławi potrzebnymi łaskami i darami.

Pozdrawiam sercem przepełnionym wdzięcznością i dziękuję Bogu za każdego i każdą z Was w codziennej modlitwie.

Ks. Adam Czerwiński, misjonarz z Kuby.