Promocja ceremoniarzy

12 października w parafii pw. św. Antoniego na toruńskich Wrzosach odbyła się promocja lektorów, którzy po ukończeniu kursu, zostali dopuszczeni to posługi ceremoniarzy.
Blisko 40 lektorów z różnych parafii naszej diecezji spotkało się w sobotnie przedpołudnie w Toruniu, aby przyjąć błogosławieństwo na posługę ceremoniarza. Wszyscy pozytywnie ukończyli kurs ceremoniarza, za który odpowiedzialni byli ks. Dawid Urbaniak oraz diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej ks. Bartłomiej Surdykowski.

Mszy św. przewodniczył oraz homilię wygłosił proboszcz parafii ks. kan. Wojciech Miszewski. Podkreślił on, że ciężko w dzisiejszych czasach odważnie służyć Bogu i Kościołowi, ale wyraził też radość, że tak wielu młodych mężczyzn decyduje się wypełniać to zadanie.

Kandydaci, po przedstawieniu wystąpili na środek świątyni i po zapewnieniu przez diecezjalnego duszpasterza służby liturgicznej o gotowości, przyjęli krzyże, które są symbolem ceremoniarzy. Uczcili oni również relikwie św. Jana Berchmansa, patrona wspólnot ministranckich.

W uroczystości udział wzięli proboszczowie, kapłani odpowiedzialni za LSO w swoich parafiach oraz rodziny i bliscy nowych ceremoniarzy.

Tekst i zdjęcia: Ewa Melerska

GALERIA ZDJĘĆ

Źródło: https://diecezja-torun.pl/Artykuly/View/3214/promocja-ceremoniarzy