ŚWIĄTECZNY KONCERT ELENI

Na zakończenie okresu Bożego Narodzenia, który przypada w Niedzielę Chrztu Pańskiego  w naszej parafii w dniu 12 stycznia 2014 roku zaprosiliśmy na koncert Eleni. Wieczór rozpoczął się uroczystą Mszą św. o godz. 18.00, której przewodniczył ks. bp Józef Szamocki. W Słowie Bożym mówił, o tym, czym dla każdego chrześcijanina powinien być Chrzest św. Cieszył, się, że dla naszej parafii, jest to dzień kolędy, każdego roku tak uroczyście celebrowany.

Po Mszy św. o godz. 19.00 rozpoczął się koncert Eleni. Wszystkich zebranych przywitał ks. prob. Wojciech Miszewski, który również przedstawił ideę koncertu:. W ostatnim czasie pożegnaliśmy wielu wspaniałych ludzi, których kochaliśmy. Wierzymy jednak, jak śpiewa Eleni, że „Nic miłości nie pokona”. Ich pamięci poświęciliśmy  ten koncert. Trwający ponad 1,5 godziny koncert, to przede wszystkim wspólne kolędowanie. Razem z Eleni odśpiewaliśmy znane kolędy, wysłuchaliśmy także pastorałek napisanych przez Kostasa Dzokasa, które również na trwałe wpisały się w repertuar utworów religijnych śpiewanych z okazji Bożego narodzenia. Część kolęd Eleni zaśpiewała wspólnie  z dziećmi, które spontanicznie zgromadziły się wokół niej. Ostatnią kolędą była „Cicha noc”, którą śpiewał cały kościół.

Ksiądz Proboszcz Wojciech Miszewski podziękował wszystkim zebranym i podkreślił, że nigdy nie widział, by nasz kościół był tak wypełniony. Wspomniał, że pewnie nie było by tak, gdyby nie Eleni, Nie byłoby jednak Eleni, gdyby nie Narodzenie Jezusa Chrystusa i Jego obecność w Najświętszym Sakramencie.

Koncert zakończył się entuzjastycznie odśpiewanymi piosenkami, wśród  nich słynnego przeboju „Po słonecznej stronie drogi”. Trudno było się rozstać z Eleni, która jeszcze cudownie wykonała  „Ave Maria”. Publiczność nie dała za wygraną i odśpiewano jeszcze „Barkę”, w czasie której, Ksiądz Biskup i kapłani podeszli do Eleni wspólnie śpiewając. Za ten wyjątkowy wieczór podziękował Ks. bp Józef Szamocki i udzielił Pasterskiego Błogosławieństwa. Zbliżała się godzina Apelu Jasnogórskiego, Eleni zaśpiewała piękną pieśń: „Dobra Matko i Królowo z Jasnej Góry”.

Po koncercie jeszcze długo trwało podpisywanie płyt przez  Eleni i wspólne z Nią zdjęcia.  Artystka cierpliwie pozostawała do dyspozycji swoich wielbicieli.

Myślę,  że takie kolędowanie na trwałe wpisze się w zwyczaje naszej parafii.