ŚWIĘTO  MIŁOSIERDZIA  03.04.2016

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego – jest to patronalne święto Caritas. Przed ołtarzem wystawimy jest kosz do którego można składać jałmużnę wielkopostną gromadzoną w skarbonkach wielkopostnych. W Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach suma odpustowa o godz. 15.00.
 2. W poniedziałek 4 kwietnia obchodzimy święto Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy w tym dniu do podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego podczas Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00. Więcej informacji na stronie internetowej oraz w najnowszym Nauczycielu Ewangelii. Prosimy o przyniesienie świec.
 3. Rozpoczynamy w naszej parafii ogólnotoruńskie spotkania dla przedsiębiorców, które będą się odbywać w każdy I wtorek miesiąca. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w najbliższy wtorek na Mszę św. o godz. 18.00. Więcej informacji na plakacie przed kościołem oraz na stronie internetowej: wiarawbiznesie.pl
 4. Młodzież, która 13 kwietnia przyjmie w naszym kościele sakrament bierzmowania prosimy na spotkania w kościele we wtorek, środę i piątek po Mszy św. wieczornej.
 5. Spotkanie formacyjne Żywego Różańca odbędzie się w najbliższą środę o godz. 18.00 następnie Msza św. w intencji Róży rodziców modlących się za swoje dzieci
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Margeretki modlące się za kapłanów zapraszamy o godz. 17.30
 7. Kolejna katecheza dla rodziców i chrzestnych, których dzieci w najbliższym czasie mają przyjąć sakrament chrztu św. w najbliższy piątek o godz. 19.00.
 8. Osoby pragnące włączyć się w przygotowanie festynu parafialnego prosimy na spotkanie w plebanii w czwartek o godz. 16.00.
 9. Dzieci klas III wraz z rodzicami zapraszamy przyszłą niedzielę na dodatkową Mszę św. o godz. 14.30.
 10. Za tydzień kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszej parafii. Rozpoczęły się konieczne remonty w domu parafialnym, planujemy w najbliższym czasie dokończenie inwestycji na Barbarce.
 11. Organizujemy pielgrzymkę Szlakiem Tysiąclecia w dniu 9 kwietnia. Odwiedzimy: Inowrocław, Mogilno, Strzelno, Pakość i Bieniszew. Koszt 35 zł. Zapisy w Biurze parafialnym.
 12. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Rzymu na kanonizację Matki Teresy z Kalkuty w dniu 4 września. Bliższe informacje w biurze parafialnym i na stronie internetowej.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer tygodnika katolickiego Niedziela. Dostępny jest także  kolejny numer Śladów na Wrzosach i Nauczyciela Ewangelii.