ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA 07.04.2013

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego – jest to patronalne święto Caritas. Po Mszach św. do puszek zbieramy ofiary na diecezjalne dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas. Również przed ołtarzem wystawimy jest kosz do którego można składać jałmużnę wielkopostną gromadzoną w skarbonkach wielkopostnych. W Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach suma odpustowa o godz. 15.00.

  2. W poniedziałek 8 kwietnia obchodzimy święto Zwiastowania Pańskiego i Narodowy Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 złożymy przyrzeczenia duchowej adopcji dziecka poczętego. Pół godziny przed Mszą św. odmówimy różaniec w intencji poczętego życia i wszystkich, którzy złożą przyrzeczenia. Prosimy o przyniesienie świec. Przy ołtarzu św. Joanny wyłożone są deklaracje i informacje o dziele duchowej adopcji.

  3. Również w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w Sali św. Joanny zapraszamy na rozważanie tajemnicy miłości w kontekście życia św. Joanny Beretty Molla.

  4. Spotkanie dla par narzeczonych zamierzających w najbliższym czasie zawrzeć związek małżeński w najbliższą sobotę 13 kwietnia o godz. 10.00 w Sali św. Joanny.

  5. W myśl przepisu prawa kanonicznego podaje się do publicznej wiadomości, że akolita Dominik Domin, tutejszy parafianin ma otrzymać Święcenia Diakonatu 9 czerwca 2013 roku. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu święceń jest zobowiązany w sumieniu poinformować miejscowego duszpasterza. Módlmy się za przyjmujących świecenia i o nowe święte powołania do służby Bożej.

  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza Niedzielę i artykuły o tajemnicy Bożego Miłosierdzia, interesująca rozmowa z niepokornymi dziennikarzami Jackiem i Michałem Karnowskimi i jak zwykle wiele porad z różnych dziedzin.

  7. W związku z brakiem odpowiedniej liczby uczestników odwołujemy wyjazd do Sanktuariów Alpejskich. Wszystkie zapisane osoby prosimy o kontakt z Biurem Parafialnym. Istnieje także możliwość dodatkowego wyjazdu z Torunia do Ziemi Świętej od 27 kwietnia.

  8. Zmarł śp. Ks. Stanisław Cierkowski, l. 43, przed kilkunastoma laty wikariusz naszej parafii, pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00 w Mrocznie.

  9. W ostatnim czasie z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana: Śp. Irena Bąk, l. 82, ul. Żytnia, śp. Maria Teresa Jankowska, l. 65, ul. Wilcza, śp. Wanda Trąbka, l. 95, ul. Kwiatowa, śp. Tadeusz Lewandowski, l. 82, ul. Rumiankowa, śp. Henryk Zbigniew Sypek, l. 64, ul. Orla, śp. Edmund Sobczak, l. 94, ul. Wilcza, śp. Monika Musiałowska, l. 90, ul. Sarnia, śp. Irena Domachowska, l. 82, ul. Makowa, śp. Wiesława Maria Lisak, l. 53, Szosa Chełmińska. Wieczny odpoczynek…