ŚWIĘTO  MIŁOSIERDZIA  12.04.2015

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego – jest to patronalne święto Caritas. Po Mszach św. do puszek zbieramy ofiary na diecezjalne dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas. Również przed ołtarzem wystawimy jest kosz do którego można składać jałmużnę wielkopostną gromadzoną w skarbonkach wielkopostnych. W Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach suma odpustowa o godz. 15.00.
  2. Dzieci klas III wraz z rodzicami zapraszamy dzisiaj na dodatkową Mszę św. o godz. 14.30.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na największą tegoroczną inwestycję jaką jest malowanie kościoła. Prace rozpoczęły się w minionym tygodniu i potrwają około miesiąca. W pierwszym etapie konieczne jest usunięcie kurzu i gruntowanie ścian. Szacunkowy koszt wykonania inwestycji to ok. 70 tys. zł. Osoby, które pragną złożyć imienne ofiary mogą to uczynić dokonując wpłaty na konto lub przekazać je w kopertach, które są wyłożone na stoliku z prasą. Dziękujemy wszystkim, którzy rozumieją potrzebę dalszych parafialnych inwestycji. Mile widziane są również osoby chętne do pomocy przy pracach porządkowych koniecznych do przygotowania kościoła do niedzielnych liturgii.
  4. W związku z malowaniem kościoła Msze św. i nabożeństwa w tygodniu odbywają się w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  5. Kolejny dyżur radców prawnych i aplikantów w naszej parafii odbędzie się w najbliższy wtorek 14 kwietnia od godz. 18.30 do 20.30 w domu parafialnym. Przypominamy, że porady prawne są całkowicie bezpłatne, dyskretne i nie trzeba się wcześniej zapisywać.
  6. W najbliższy piątek po wieczornej Mszy św. odbędzie się specjalny Wieczór Uwielbienia będący częścią przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które będą miały miejsce w Krakowie w 2016 roku. Na modlitwie gościć będziemy młodych ludzi z całego Torunia.
  7. Spotkanie dzieci i rodziców wyjeżdżających na kolonie letnie przygotowane przez ks. Rafała w przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 12.00.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza Niedzielę i artykuły o tajemnicy Bożego Miłosierdzia.
  9. W ostatnim czasie odeszli do Pana nasi Parafianie: śp. Ryszard Iwanowski, l. 72, zam. ul. Bażantowa, śp. Waldemar Woliński, l. 69, ul. Niedźwiedzia, śp. Jadwiga Zglińska, l. 78, zam. Szosa Chełmińska, jej pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek…