ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA 27.04.2014

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

  1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego – jest to patronalne święto Caritas. Po Mszach św. do puszek zbieramy ofiary na diecezjalne dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas. Również przed ołtarzem wystawimy jest kosz do którego można składać jałmużnę wielkopostną gromadzoną w skarbonkach wielkopostnych. W Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach suma odpustowa o godz. 15.00.
  2. W czwartek przypada 1 maja.  Nie jest to uroczystość kościelna. Msze św. jak w dni powszednie o godz. 7.00, 8.30, 18.00.
  3. Nabożeństwa majowe tak bardzo związane z polską pobożnością, odprawiać będziemy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej.
  4. Wspólnota „Margeretek” modląca się za kapłanów spotyka się w I czwartek miesiąca o godz. 17.30. Natomiast w tym dniu, po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00 trwa adoracja Najśw. Sakramentu. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 17.00.
  5. W Pierwszy Piątek Miesiąca zapraszamy na dodatkową Mszę św., którą odprawimy o godz. 16.30.  W tym dniu spowiedź św. od godz. 16.00
  6. W sobotę 3 maja przeżywać będziemy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. w DPS i na Barbarce. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Toruńskiego Andrzeja Suskiego na Rynku Staromiejskim o godz. 12.00.
  7. W przyszłą Niedzielę po Mszy świętej o godz. 13:30 w kaplicy miłosierdzia, odbędzie się spotkanie dla Rodziców i młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza Niedzielę i artykuły o tajemnicy Bożego Miłosierdzia oraz kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II.