TRADYCYJNA WIGILIJNA ŚWIECA

I Niedzielą Adwentu rozpoczęliśmy kolejną edycję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom akcji, która na stałe wpisała się w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Tegorocznym hasłem są słowa: Świeca, która tworzy Polską Wigilię. Małe i duże świece z logo Caritas, które zapala się w czasie Wigilii i stawia na świątecznym stole obok dodatkowego nakrycia dla nieoczekiwanego gościa, są wyrazem naszej pamięci o osobach potrzebujących.

Akcja od ponad dwóch dekad służy potrzebującym dzieciom zapewniając im m.in. wyjazd na wakacje, wypoczynek letni, zimowy, posiłki, pobyt w placówkach wsparcia dziennego, a także leczenie i rehabilitacje.

Co roku diecezjalne Caritas w całej Polsce rozprowadzają wspólnie blisko 3 miliony świec. Dzięki temu każdego roku kilka milionów dzieci z ubogich rodzin w całej Polsce otrzymuje wsparcie i pomoc, a w naszej diecezji każdego roku blisko 1000 dzieci wyjeżdża na wakacje. Od wielu lat na stołach wigilijnych w naszej diecezji nie zabrakło świecy Caritas. Nie było roku, w którym akcja nie byłaby kontynuowana.

Świece Caritas można nabywać w holu domu parafialnego. Część dochodu z każdej świecy pozostaje do dyspozycji Parafialnego Zespołu Caritas, a część wraca do Caritas Diecezjalnej. Tradycyjnie akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom jest dziełem ekumenicznym realizowanym zarówno przez Kościół rzymskokatolicki, prawosławny i ewangelicki.

Dystrybucja świec rozpoczęła się w I Niedzielę Adwentu (tj. 1 grudnia 2019) i potrwa do Świąt Bożego Narodzenia lub do wyczerpania zapasów. Świecę można nabyć w każdej parafii.