TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ  04.06.2023

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

  1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa odprawiamy w łączności z Mszą św. o godz. 8.30 i o godz. 17.45.
  2. Zapraszamy na XXIII Wrzosowy Festyn św. Antoniego, który odbędzie się dzisiaj od godz. 14.00 na terenie wokół naszego kościoła. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Program umieszczony jest na stronie internetowej parafii i na plakatach. W tym roku gwiazdą festynu będzie zespół Bayer Full, który wystąpi o godz. 19.00. 
  3. Dzisiaj kolejna okazja do oddania krwi w specjalnym krwiobusie, który będzie przed naszym kościołem od godz. 9.00 do 13.00.
  4. W tym roku ks. Bronisław Dawicki obchodzi Złoty Jubileusz Kapłaństwa. W najbliższy wtorek o godz. 18.00 odprawi w naszym kościele Mszę św. dziękczynną za dar 50 lat Kapłaństwa. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
  5. W najbliższy czwartek 8 czerwca obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele przed południem o godz. 7.30, 9.00, 10.30. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii do czterech ołtarzy. Pójdziemy tradycyjną trasą ulicami: św. Antoniego, Wrzosową, Lisią i Szosą Chełmińską. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w stałych miejscach /3 ołtarz w tym roku będzie w innym miejscu/.  Procesja zakończy się błogosławieństwem eucharystycznym przy czwartym ołtarzu przy kościele. Bezpośrednio po procesji zostanie odprawiona Msza św. ok. godz. 12.30. Nie ma Mszy św. o godz. 13.30 i na Barbarce. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Niech udział w procesji będzie szczególnym wyznaniem wiary w tajemnicę obecności Pana Jezusa w Eucharystii. Zachęcamy do włączenia się sąsiadów w prace przy budowie ołtarzy. Dzieci pierwszokomunijne w tym dniu prosimy również o udział w procesji w strojach pierwszokomunijnych. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji. Próba we wtorek po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45. W zakrystii prosimy o składanie płatków kwiatów do sypania podczas procesji. Przez całą oktawę odbywać będziemy procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła.
  6. W przyszłą niedzielę tradycyjnie kolekta gospodarcza.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela a w niej m.in. o św. Janie XXIII, świadectwo uzdrowienia z alkoholizmu, o nowym cudzie eucharystycznym z USA i porady z różnych dziedzin. Ukazał się także nowy kwartalnik  dla wszystkich, którym bliska jest historia Kościoła i jego związków z narodem. Cena pisma 15 zł. Do nabycia w zakrystii.